Czy pożyczka dla bezrobotnych jest właściwie możliwa? Większość firm pożyczkowych wymaga od swoich klientów podania nazwy swojego pracodawcy. A dodatkowo najczęściej prosi o wpisanie numeru telefonu w celu możliwej weryfikacji.

Jako osoba, która nie uzyskuje swoich dochodów z pracy na etacie, potencjalny klient może mieć problem z uzyskaniem pożyczki w firmie pożyczkowej, nie wspominając o tradycyjnych kanałach, takich jak bank.

 

Szanse na to, że klient spłaci pożyczkę są znacznie wyższe niż w odwrotnym przypadku – klienta, który nie posiada pracy. Preferowana forma zatrudnienia banków oraz firm internetowych firm pożyczkowych to umowa o pracę. Co prawda firmy pożyczające przez Internet nie mają konkretnych wytycznych tak jak banki, co do długości zatrudnienia, ale wymogi dotyczące udzielania kredytów mogą dobrze zobrazować sytuację.

Aby starać się o kredyt w banku, należy mieć przepracowane na jednej umowie co najmniej: 3 miesiące na podstawie umowy o pracę, lub 12 miesięcy na podstawie umowy zlecenie, o dzieło, czy też własnej działalności gospodarczej.

Dlaczego banki i firmy pożyczkowe niechętnie udzielają chwilówek dla bezrobotnych?

Aż czterokrotna różnica długości zatrudnienia, nie wynika ze złośliwości banków do osób pracujących na umowę zlecenie. Ma swoje całkiem logiczne podstawy i stosowanie tego samego modelu od wielu lat, tylko potwierdza tą tezę. Otóż tak samo jak w przypadku umowy zlecenie i umowy o działo, nie obowiązuje nas okres wypowiedzenia, oraz wiele innych świadczeń, które daje umowa o pracę.

Szef może z dnia na dzień wysłać na bezrobocie pracownika, który pracuje na tzw. „umowie śmieciowej”, bez podania konkretnego powodu, oraz bez żadnej odprawy. W przypadku umowy o pracę, zanim pracownik pójdzie na bezrobocie, przysługuje mu nawet kilka tygodni okresu wypowiedzenia, w zależności od stażu pracy.

Podobnie jest w przypadku choroby lub wypadku. Pracownik nie ma co liczyć na otrzymanie zasiłku oraz pieniędzy za okres choroby. W przypadku umowy o pracę otrzyma wynagrodzenie nawet za ten okres, kiedy przebywał na zwolnieniu. Reasumując, banki oraz firmy pożyczkowe zdecydowanie preferują pożyczanie osobom które posiadają pewną umowę, oraz stabilne źródło dochodu.

Co zrobić jednak w sytuacji, jeśli nie mamy jednego i drugiego? W przypadku bycia osobą bezrobotną, nieposiadającą żadnej umowy może pojawić się problem, ponieważ firmy udzielające szybkich pożyczek przez Internet, bardzo niechętnie udzielają pożyczek dla bezrobotnych. Zależy to najczęściej od ich polityki, od tego do jakich klientów celują ze swoimi usługami oraz jakie ryzyko kredytowe mogą podjąć.

Na szczęście my udzielamy szybkich pożyczek przez Internet dla bezrobotnych. Wniosek można złożyć przechodząc na stronę główną (https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/), wybierając odpowiednią kwotę pożyczki oraz czas spłaty. Ostatni krok to wypełnienie krótkiego wniosku o pożyczkę. Decyzji udzielamy najczęściej już w ciągu 15 minut, jednak może zdarzyć się sytuacja, kiedy trzeba będzie poczekać klika godzin.

Warunki udzielenia pożyczki dla bezrobotnych

Dla firmy udzielającej kredytów dla bezrobotnych najważniejszy jest dochód jaki dana osoba uzyskuje co miesiąc. Bardzo ważne jest też to, żeby był systematyczny, a najlepiej stały. Akceptowalne źródła dochodu to między innymi, zasiłki dla bezrobotnych, zasiłki z opieki społecznej, dochód z wynajmu mieszkań, itd.

Na pewno plusem będzie posiadanie własnej nieruchomości oraz auta. I to nie dla tego, żeby wziąć pod nie pożyczkę, chodzi o bezpieczeństwo pożyczkodawcy. Jeśli posiadamy jakiś majątek, który można łatwo upłynnić w razie problemów ze spłatą pożyczki, nasza szansa na kredyt przez Internet wzrasta.

Kolejna rzecz, chociaż nie tak oczywista jak poprzedni punkt, to bycie w stałym związku małżeńskim. Pożyczkodawcy uważają osobę, która jest ze stałym partnerem, za bardziej odpowiedzialną. Oprócz tego, jeśli coś się stanie, to partner życiowy będzie mógł pomóc małżonkowi w spłacie zobowiązań i wyjściu na prostą.

Następnym punktem jest posiadanie innych zobowiązań kredytowych. I nie chodzi tu tylko o kredyty, pożyczki czy chwilówki. Rzeczą mniej oczywistą jest posiadanie kart kredytowych. Nawet jeśli ich nie używamy a jednak pozostają one aktywne, to traktowane są jako potencjalne zadłużenie, bo przecież w każdej chwili możemy ich użyć. Dlatego więc, jeśli mamy karty kredytowe, jednak nie korzystamy z nich aktywnie, to warto je zamknąć, dzięki temu zwiększymy swoje szansę na pożyczkę.

Co jeszcze pomoże zwiększyć zdolność kredytową?

Oprócz kart kredytowych oraz historii w BIK, dla pożyczkodawcy liczy się także wiek przyszłego klienta. Firmy pożyczkowe najchętniej pożyczają osobom w sile wieku, które mają jeszcze trochę do emerytury, jednak już wyrosły z młodzieńczej porywczości. Jest to najczęściej wiek od 30 do 55 lat. Wtedy też najwięcej osób pracuje oraz prowadzi aktywne życie zawodowe.

O tym, że pożyczkę przez Internet trudno jest uzyskać osobie która ma 19, lub 20 lat, wie ten który próbował. Firmy wolą nie pożyczać pieniędzy takim osobom, ponieważ najczęściej nie mają żadnej historii w BIK, oraz stabilnego źródła dochodu.

Oprócz tego, w tym wieku najczęściej popełnia się wiele błędów, ponieważ mamy wtedy po raz pierwszy możliwość samodzielnej styczności z pożyczkami oraz kredytami. Ten brak doświadczenia może skutkować błędami, których pożyczkobiorca oraz firma udzielająca pożyczki, woleli by uniknąć.

Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych to dobry wybór?

Czy osoby bezrobotne powinny sięgać po finansowanie pożyczkami pozabankowymi? Jest to złożone pytanie i na pewno nie można na nie odpowiedzieć zwykłym tak, lub nie. Po szybkie pożyczki online, nie powinny sięgać osoby które przy obecnym budżecie nie są wstanie „spiąć” domowego budżetu. Pożyczkę trzeba będzie za jakiś czas spłacić, a jeśli teraz mamy problemy z uzyskaniem płynności w domowy budżecie to co będzie, jak dodamy do tego odsetki pożyczki?

Pewnym rozwiązaniem jest oczywiście rozłożenie pożyczki na spłatę w ratach. A w międzyczasie szukanie zatrudnienia, tak żeby móc naprostować wszystkie swoje zobowiązania. Jeśli brakuje nam pieniędzy na bieżące wydatki, takie jak czynsz za mieszkanie, pożywienie czy też rachunki, to trudno mówić o nie pozyskiwaniu dodatkowych pieniędzy.

Dobrym wyjściem może być pożyczenie minimalnej kwoty jaka będzie nam potrzebna na przeżycie. Dopóki nie znajdziemy pracy oraz nie otrzymamy pierwszej wypłaty. W takim wypadku dobrym wyjściem może być pożyczka na raty. Bo nawet w razie opóźnienia, spłata będzie wygodniejsza oraz przyjdzie łatwiej.

Pożyczać czy nie?

Z drugiej jednak strony, na pewno nie polecamy zaciągania pożyczek na nie potrzebne koniecznie zachcianki. Takie jak nowy samochód, remont mieszkania który nie jest konieczne potrzeby, czy też nowy telewizor. Najczęściej to właśnie przez taką konsumpcję ludzie popadają w zadłużenie oraz zyskują negatywne wpisy w BIK.

Naszym zdaniem nie warto też pożyczać, jeśli nie zamierzamy w najbliższej przyszłości szukać stałego zatrudnienia. Ponieważ spłata może narobić wielu kłopotów w przyszłości. Jednak wiemy, że każdy przypadek jest inny i nie można traktować wszystkich jednakowo. Decyzja o zaciągnięciu pożyczki należy tylko i wyłącznie do klienta. Jemu więc należy się ostateczna decyzja czy chciałby zaciągnąć pożyczkę, czy też nie.