Pożyczka online to często poszukiwane narzędzie do finansowania bieżących wydatków. Nie muszą być to duże sumy – instytucje pozabankowe często umożliwiają wnioskowanie nawet o 1500 złotych. Uwagę zwracają także relatywnie nieskomplikowanymi wymaganiami i szybkim wnioskowaniem. O czym należy wiedzieć przed złożeniem wniosku, na co należy uważać i kto może liczyć na pozytywną decyzję? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Wypełnij prosty wniosek i odbierz decyzję o pożyczce:

>> Złóż Wniosek <<

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać 1500 zł online?

W przypadku pożyczki w instytucji pozabankowej klient nie musi szykować się na tak szczegółową i czasochłonną weryfikację, jak ma to miejsce w przypadku banków. Finansowanie tego typu funkcjonuje bowiem na swobodniejszych zasadach. Mogą się one różnić detalami w zależności od poszczególnych firm, ale łatwo wyklarować można cechy najbardziej pożądanego klienta dowolnej instytucji pożyczkowej.

O czym warto wiedzieć, nim złożymy wniosek?

 • Wiek i podstawowe dane.
  Każdy klient ubiegający się o pozabankową pożyczkę musi być osobą co najmniej pełnoletnią. Niekiedy firmy pożyczkowe określają jeszcze dodatkową dolną granicę wieku jak np. 21 lat, ale nie jest to reguła. Co innego w przypadku dowodu osobistego – należy posiadać ważny dokument tożsamości, którym potwierdzimy zarazem posiadanie polskiego obywatelstwa. Pozwoli to też potwierdzić tożsamość.
 • Zdolność kredytowa.
  Wnioskując o pożyczkę, należy pamiętać, że firma ma prawo sprawdzić naszą zdolność kredytową. W ten sposób zweryfikuje ona w wybranych bazach to, czy w przeszłości terminowo regulowaliśmy zobowiązania i czy nie posiadamy z tego tytułu żadnych długów. Lista baz, w których firmy pożyczkowe sprawdzają historię może się różnić – wiele firm nie sprawdza np. BIK, tylko wyłącznie rejestry z grona BIG jak KRD.
 • Stałe dochody.
  Wnioskujący o pożyczkę musi wykazać, że będzie mieć z czego ją spłacać. Do tego niezbędne będzie podanie kwoty swoich miesięcznych dochodów oraz ich źródła. Bez obaw – skomplikowane formalności to prawdziwa rzadkość. Większość firm ogranicza się do prośby o zadeklarowanie zarobków netto w formularzu, bez potrzeby załączania dokumentów.
Ostatnia aktualizacja: 8 Grudnia 2023
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
od 10 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 30 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Cashtero
61 - 90 dni
Okres spłaty
100 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Pośrednik Pożyczkowy Cashspace
15 - 60 dni
Okres spłaty
100 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Provident Samoobsługowa „Dla Ciebie”
12 - 36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «

Czy pożyczka 1500 zł jest droga?

Koszty pożyczek funkcjonują na zasadach proporcjonalności – im więcej chcemy pożyczyć i im dłuższy termin spłaty określamy, tym większe mogą okazać się odsetki oraz prowizja. W przypadku 1500 złotych nie należy się obawiać zbyt dużych opłat w stosunku do kwoty pożyczki.

Jest to relatywnie niewielka suma finansowania, którą zaciąga się najczęściej na równie niedługi okres wynoszący ok. 1 miesiąca. Całkowity koszt pożyczki w takim przypadku kształtuje się w granicach mniej niż ok. 500 złotych, co zobrazować można na przykładzie oferty firmy viaSMS.pl.

 • Kwota finansowania: 1500 zł.
 • Termin spłaty: 30 dni.
 • Opłaty: 411,98 zł.
 • Odsetki: 8,88 zł.
 • Całkowity koszt pożyczki: 420,96 zł.
 • Do spłaty: 1920,96 zł.
 • RRSO: 1927%.

Warto pamiętać, że w ofertach wielu firm oferujących pożyczki na kwotę 1500 złotych dostępna jest darmowa pożyczka dla nowych klientów. Pożyczający jest wówczas zwolniony z wszelkich kosztów i zwraca tylko pożyczoną kwotę z zastrzeżeniem terminowej spłaty.

Na co zwrócić uwagę, szukając najkorzystniejszej oferty?

Poszukiwanie najlepszej oferty pożyczkowej nie musi być czasochłonne. Wystarczy mieć na uwadze kilka ważnych czynników, które pozwolą dokonać sprawnej selekcji i wyłonić faworyta. To ważne, bo ilość podobnych do siebie ofert potrafi przyprawić o zawrót głowy – o te prawdziwie jakościowe jednak znacznie trudniej.

Poznajmy cechy atrakcyjnej oferty pożyczkowej.

 • Niewygórowane koszty.
  Wysokość opłat za otrzymanie pożyczki w łatwy sposób znajdziemy na stronach internetowych dowolnej firmy pożyczkowej. Uwagę zwrócić należy zwrócić na podstawowe czynniki jak odsetki kapitałowe, stopa oprocentowania czy prowizja. Całkowity koszt pożyczki wyraża procentowo opisana rzeczywista roczna stopa oprocentowania, a na koniec warto rzucić okiem, ile łącznie musimy oddać. To wskazuje całkowita kwota pożyczki do spłaty, sumująca pożyczaną kwotę z wszystkimi opłatami.
 • Transparentne informacje.
  Przepisy polskiego prawa określone w ustawie o kredycie konsumenckim nakładają na firmy pożyczkowe obowiązek transparentnie przedstawionych informacji. Klient przed złożeniem wniosku zawsze powinien mieć pod ręką formularz informacyjny, wzór umowy pożyczkowej oraz zasady wcześniejszej spłaty pożyczki. Na odstąpienie od umowy klient zawsze musi mieć 14 dni, a wspomniane przepisy określają także maksymalny wymiar kosztów pożyczki. Te nie mogą być naliczane w sposób nieograniczony – od 1 lipca 2021 musi to być do 25% kwoty pożyczki oraz nie więcej niż 30% za każdy rok kredytowania.
 • Firma pożyczkowa czy pośrednik?
  Przed złożeniem wniosku o pożyczkę warto sprawdzić, czy dana firma faktycznie zajmuje się pożyczaniem, czy jedynie świadczy usługę pośrednictwa kredytowego. W tym drugim przypadku umowę podpisujemy z tą firmą pożyczkową, która decyduje się udzielić nam finansowania i której ofertę przedstawia nam pośrednik.

Kto może skorzystać z pożyczki do 1500 zł?

Firmy pożyczkowe pozwalają dzisiaj wyjątkowo sprawnie wnioskować o uzyskanie finansowania za pośrednictwem strony internetowej. To stanowi duże ułatwienie, bo oszczędzamy swój czas i nie musimy wychodzić z domowego zacisza. Zarówno internetowe, jak i stacjonarne pożyczanie rządzi się swoimi prawami. Dla kogo lepsze są poszczególne rozwiązania?

 • Pożyczka internetowa wymaga od nas posiadania konta bankowego z dostępem do elektronicznej bankowości. Wiele firm poprzez logowanie się do niej pozwala zweryfikować tożsamość. Przy pożyczce stacjonarnej z kolei możemy, ale nie musimy otrzymać środków na konto bankowe – możliwa jest też wypłata w gotówce.
 • Dokonując spłaty zobowiązania, zlecamy przelewy bankowe na rachunek pożyczkodawcy. Zasada ta uniwersalnie charakteryzuje większość firm pożyczkowych online, z kolei stacjonarnie istnieją także rozwiązania alternatywne. Niekiedy pieniądze możemy przekazywać gotówkowo po spotkaniu z konsultantem firmy.
 • Weryfikacja tożsamości to kolejny obszar, gdzie natknąć się można na różnice. W czasie gdy stacjonarna pożyczka ogranicza się do weryfikacji dowodu osobistego, tak internetowo konieczna jest najczęściej tzw. weryfikacja konta bankowego. Klient loguje się i udowadnia, że dane osobowe wskazane w formularzu faktycznie do niego należą.

Jak przebiega proces wnioskowania o pożyczkę 1500 zł?

Otrzymanie pożyczki na kwotę 1500 złotych nie musi zajmować zbyt wiele czasu – bardzo często wystarczy poświęcić od kwadransa do kilkudziesięciu minut. Jakie etapy wnioskowania najczęściej pojawiają się u firm pożyczkowych?

 • Wybranie kwoty i terminu spłaty na stronie internetowej.
 • Wypełnienie formularza podstawowymi danymi osobowymi.
 • Wskazanie wysokości dochodów oraz innych informacji uzupełniających.
 • Dokonanie weryfikacji konta bankowego oraz potwierdzenie tożsamości.
 • Przekazanie wniosku do weryfikacji i oczekiwanie na decyzję.
 • Dokonanie wypłaty pożyczki na wskazany numer konta bankowego klienta.

Dostępne rodzaje pożyczek

Oferty pożyczkodawców scharakteryzować można na różne sposoby, rozróżniając je nie tylko poprzez oferowane kwoty do uzyskania oraz dostępne terminy spłaty. Zwróćmy teraz uwagę na najpopularniejsze cechy, które pozwalają rozróżnić oferty firm pożyczkowych. Niektóre są wyjątkowo poszukiwane przez klientów – czy jednak mogą liczyć na ich uzyskanie?

 • Pożyczki bez baz.
  Weryfikacja w bazach dłużników to jeden z kluczowych punktów regulaminów uzyskania pożyczki pozabankowej. W wyniku oceny zdolności kredytowej firma może oszacować ryzyko związane z pożyczeniem środków danej osobie. Istnieją jednak instrumenty, które w praktyce odchodzą od tej reguły. Za pożyczkę bez bazy uznać można finansowanie pod zastaw kosztownego mienia, na przykład samochodu, gdzie to ono stanowi zabezpieczenie spłaty.
 • Pożyczki bez zaświadczeń.
  Do otrzymania pozabankowej pożyczki bardzo często nie potrzeba żadnych papierowych zaświadczeń. Informacje o dochodach oraz zatrudnieniu wskazywane są we wniosku bowiem w sposób deklaratywny. Klient określa to, ile miesięcznie zarabia oraz czasami wskazuje jeszcze rodzaj umowy, na podstawie której pracuje. Bez skanowania i załączników.
 • Pożyczki dla zadłużonych.
  Pożyczki dla osób z zaległościami finansowymi możliwe są głównie tam, gdzie nie jest weryfikowany BIK. Jeżeli wpisy o zadłużeniu widnieją jednak także i w innych bazach, wówczas rozwiązaniem pozostają tylko pożyczki pod zastaw lub pożyczki z poręczycielem. W tym drugim przypadku osoba trzecia ręczy za nas swoim majątkiem i zdolnością kredytową.
 • Pożyczki na dowód osobisty.
  Powszechnym dziś rozwiązaniem są także pożyczki pozyskiwane wyłącznie na dane z dowodu osobistego. Należy przygotować się na podane podstawowych danych osobowych i numeru PESEL, co będzie wystarczające do pomyślnego przejścia etapu weryfikacji wniosku. Pamiętajmy jednak, że w celach bezpieczeństwa konieczne będzie potwierdzenie tożsamości – tego dokonamy np. przelewem 1 grosza.

 

5/5 - (1 vote)