Profi Credit to jedna z największych firm pożyczkowych na polskim rynku. Spółka prężnie prowadzi swoją działalność od 2004 roku. W ramach oferowanej sprzedaży udostępnia pożyczki na raty miesięczne przez internet nawet na kwotę 25 000 zł rozłożoną na maksymalnie 48 rat.

Co w przypadku, gdy posiadasz długi w Profi Credit? Oto windykacja firmy  “w pigułce”!

Profi Credit – poznaj się bliżej z pożyczkodawcą!

wniosek profi credit

Firma Profi Credit należy do Profireal Group – międzynarodowej grupy finansowej, która na dzień dzisiejszy oferuje szeroką gamę pożyczek online w Polsce, Słowacji, Czechach oraz Bułgarii.

W swoim założeniu dedykuje produkty finansowe nie tylko osobom, które nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku. Jako instytucja pozabankowa kieruje swoją ofertę także do klientów mających już inne zobowiązania do spłaty. Łatwo więc wywnioskować, że pożyczkodawca proponuje “zastrzyk gotówki” w momentach najbardziej uciążliwych dla klienta.

Oferta Profi Credit – dla osób prywatnych i przedsiębiorców

Jak wspomnieliśmy na wstępie, pożyczkodawca posiada w swoich szeregach pożyczki sięgające nawet 25 000 zł ze spłatą rozłożoną na 48 miesięcznych rat. Co więcej – dla swoich stałych konsumentów przygotował specjalną ofertę. Podczas procesu składania wniosku, każda z takich osób zostaje nagrodzona dodatkowymi punktami, które ma prawo wymienić na proponowane benefity, jak: odroczenie terminu raty czy obniżenie o połowę dwóch rat!

Ponadto, pożyczkodawca proponuje pożyczki nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla firm. W tym przypadku wnioskujący może ubiegać się o tzw. pożyczkę dla biznesu w wysokości do 6 000 zł. W obu przypadkach, aby otrzymać dodatkowe środki wystarczy:

 • Ważny dowód osobisty
 • Oświadczenie o uzyskiwanych dochodach – choć niekiedy pożyczkodawca może poprosić o wyciągi z konta bankowego

Jak sam Profi Credit podkreśla: “każdy klient może liczyć na indywidualne podejście do jego sprawy. W naszej sieci biur, liczącej ponad 130 oddziałów na terenie całej Polski, klientów obsługuje grupa prawie 3 000 doradców finansowych. Dzięki ich doświadczeniu i zaangażowaniu oferowana przez nas pożyczka jest dostępna maksymalnie szybko”.

jak pozyczyc gotowke

Profi Credit posiada ofertę zarówno dla osób fizycznych, jak i dla przedsiębiorców. Źródło: proficredit.pl

Długi w Profi Credit, a windykacja – fakty i mity!

Opinie zarówno byłych, jak i obecnych pożyczkobiorców Profi Credit dostępne w Internecie budzą skrajne emocje. Z jednej strony są cennym źródłem odniesienia, który pozwala weryfikować poziom satysfakcji pożyczkobiorców. A z drugiej – należy traktować je z przymrużeniem oka, bo nie każde słowo napisane w sieci ma faktyczny wydźwięk w rzeczywistości.

Niemniej jednak – bardzo często wpisując w Internecie hasło: “Kiedy windykacja Profi Credit?”, “Czy dzwonią do domu, pracy?” możemy napotkać wiele negatywnych informacji. Teraz przyszedł czas na ich weryfikację! Jak jest naprawdę?

Otóż firma pożyczkowa Profi Credit posiada swoją własną sieć windykacyjną. Co oznacza, że każdy klient posiadający jakiekolwiek zadłużenie może skontaktować się z działem windykacji, poprzez Panel Klienta. Wyjątek stanowią osoby, które wraz z pożyczką wykupiły usługę odroczenia terminu raty bądź tymczasowego obniżenia kwoty raty.

Windykacja w Profi Credit – co warto wiedzieć?

Wnioskując o wsparcie finansowe nie tylko w Profi Credit – ale także w każdej firmie pożyczkowej warto mieć świadomość tego, że w razie problemów ze spłatą zadłużenia, pożyczkodawca zrobi wszystko, by odzyskać pożyczone środki. Po jakie działania sięga pożyczkodawca?

 • Kontakt z dłużnikiem przez telefon – to jedna z opcji Profi Credit w celu odzyskania należności. Zaliczamy do tego zarówno połączenia telefoniczne, jak i SMS-y.
 • Kontakt z dłużnikiem przez e-maila – windykator firmy ma prawo wysyłać wiadomości e-mail
 • Osobista wizyta w miejscu zamieszkania dłużnika – pracownik windykacji Profi Credit w ramach, tzw. windykacji terenowej może inicjować spotkania w domu zadłużonego.

Jednocześnie warto pamiętać, że działania windykatora nie mogą być bezprawne. Oznacza to, że Profi Credit czy też inny pożyczkodawca w celu odzyskania należności nie może przekroczyć swoich uprawnień i kompetencji, a więc:

 • Grozić dłużnikowi
 • Nękać zadłużonego fałszywymi konsekwencjami – za tego typu zachowania można uznać kilkunastokrotne dzwonienie do dłużnika pomimo ustalenia programu spłaty, głuche telefony czy też dzwonienie w godzinach nocnych. Zgodnie z paragrafem 190a Kodeksu karnego takie działania można potraktować jako próby nękania.
 • Nachodzić klienta w miejscu pracy
 • Wejść do mieszkania dłużnika bez jego zgody – za podobne zachowanie można też uznać dobijanie się do drzwi, wykrzykiwanie pod drzwiami, chodzenie po sąsiadach i rodzinie. Wykonując takie czyny, windykator łamie art. 193 Kodeksu karnego.
 • Informować o sytuacji dłużnika osoby trzecie – pracownik windykacyjny nie ma prawa ujawniać informacji o długu żadnej osobie postronnej, np. małżonkowi, sąsiadom, rodzinie czy nawet pracodawcy! Takie dane objęte są tajemnicą bankową i rozpowszechnianie ich wiąże się ze złamaniem prawa bankowego, a dokładnie art. 171.

Zobacz również: Czy windykator może dzwonić do rodziny? Poznaj swoje prawa!

Windykacja Profi Credit – jak się przed nią obronić?

Najważniejsza jest zasada prawdomówności. Klient mający problem ze spłatą pożyczki nie powinien “chować głowy w piasek” licząc na to, że kłopot rozwiąże się sam. Profi Credit jest świadomy tego, że każdemu może “powinąć się” noga, dlatego przypisany do takich sytuacji Doradca Finansowy firmy może zaoferować, np. opcje wakacji kredytowych bądź rozłożenie długu na kilka przystępnych rat.

Jak zabezpieczyć się przed windykacją Profi Credit?

Najlepiej całkowicie się jej poddać i rozpocząć współpracę z windykatorem opartą na dobrych relacjach. Tylko takie rozwiązanie jest zdoła zapewnić polubowną konfrontacje z pożyczkodawcą i uchroni dłużnika przed wstąpieniem na drogę egzekucji komorniczej.

Co zrobić, gdy Profi Credit złamie prawo?

W przypadku, gdy pożyczkodawca zbytnio wykorzysta swoje uprawnienia, dłużnik ma prawo złożyć skargę do Komisji Nadzoru Finansowego. To organ, który stoi na straży przestrzegania prawa przez instytucje bankowe i pozabankowe obracające pieniędzmi.

Ponadto, skargę na windykatora można złożyć też w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd przyjmuje zażalenia dotyczące łamania praw konsumentów, w tym klientów firm pożyczkowych.

Profi Credit – czy jest się czego obawiać?

Podsumowując – Profi Credit to pożyczkodawca, który podobnie, jak pozostałe firmy pożyczkowe prowadzi skuteczną windykację długów. Ba – w wielu sytuacjach wystarczy, że klient uda się do placówki firmy bądź zadzwoni, by rozwiązać problem ze spłatą zadłużenia. Profi Credit stara się także indywidualnie podejść do każdej sytuacji tak, by wysokość zadłużenia pozwoliła klientowi na komfortowe i bezproblemowe oddanie długu.

Poniżej umieszczamy numer telefonu oraz adres e-mail dla szybszego kontaktu z pożyczkodawcą:

Numer telefonu – infolinia czynna od Pon.-Pt.: 8.00 – 20.00

 • 801 805 806
 • 33 496 00 68

Adres e-mail:

 • info@proficredit.pl

Źródło:

1. http://www.profirealgroup.com/

2. https://proficredit.pl/

3. Art. 190a „Stalking”, Ustawa z dnia 6.06.1997 r. – Kodeks karny, https://www.arslege.pl/stalking/k1/a39333/

4. Art. 193 „Zakłócanie miru domowego”, Ustawa z dnia 6.06.1997 r. – Kodeks karny, https://www.arslege.pl/zaklocanie-miru-domowego/k1/a227/

5. Art. 171 „Odpowiedzialność karna za prowadzenie działalności wbrew przepisom ustawy”, Ustawa z dnia 29.08.1997 r. – Prawo bankowe, https://www.lexlege.pl/prawo-bankowe/art-171/

2.8/5 - (10 votes)