Zadłużenie często wiąże się z negatywnymi wpisami w KRD, BIK czy BIG, które nierzadko uniemożliwiają zaciągnięcie kolejnej pożyczki w banku. Pomoc finansową uzyskać można jednak także z innych źródeł.

Długoterminowa pożyczka to idealne rozwiązanie dla osób zadłużonych, które spotkały się z odmową we własnym banku i potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki.

Taka forma zobowiązania pozwala na uzyskanie znacznie dłuższego terminu spłaty, niż ma to miejsce w przypadku popularnych chwilówek. Wyższa jest również maksymalna kwota zapożyczenia.

 

Pożyczka długoterminowa dostępna online

Pożyczki długoterminowe udzielane są w stu procentach przez internet. Nie jest konieczne osobiste umawianie się z przedstawicielem firmy pozabankowej czy odwiedzanie biura w placówce. Cały proces odbywa się wyłącznie na kanale online. Dzięki czemu każde podanie rozpatrywane jest błyskawicznie, a gotówka wypłacana jest znacznie szybciej.

Proces weryfikacji kredytowej odbywa się w sposób zautomatyzowany, podobnie jak samo wydanie decyzji o przyznaniu kredytu. Pożyczka może być zrealizowana nierzadko już w ciągu kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku. Szybkość wypłaty to bardzo istotna zaleta pozabankowych pożyczek długoterminowych.

W celu zweryfikowania wszystkich informacji, tradycyjne instytucje bankowe zwykle wymagają bezpośredniego dostarczenia całego szeregu dokumentów. Na samą decyzję nierzadko czekać trzeba nawet kilka dni, co w wielu przypadkach okazuje się zbyt długim okresem. Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych realizowane są bez zbędnych formalności i opóźnień.

Warunki pożyczek długoterminowych dla zadłużonych

W ramach pożyczki długoterminowej dla zadłużonych, gotówka przyznawana jest nawet osobom, które posiadają negatywne wpisy w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) czy KRD (Krajowym Rejestrze Dłużników). Do tego rodzaju baz trafiają pożyczkobiorcy, którzy z różnych powodów zwlekają ze zwrotem wcześniejszych zobowiązań.

Obecność tych wpisów nie wyklucza na szczęście możliwości otrzymania gotówki. Brak spłaty w konsekwencji zwykle wiąże się z rozpoczęciem egzekucji komorniczej, jednak nie przeszkadza to w uzyskaniu pożyczki długoterminowej dla zadłużonych. Przysługuje ona także osobom bezrobotnym, pozostającym na zasiłku lub nieposiadającym żadnego udokumentowanego źródła dochodu.

O tego rodzaju dofinansowanie mogą starać się również zadłużeni studenci, rolnicy, emeryci oraz renciści. Nie są wymagane żadne zaświadczenia z pracy, wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni wniosek.

Dla kogo pożyczka długoterminowa?

Pieniądze pozyskane w ramach pożyczki długoterminowej dla zadłużonych, przeznaczyć można na dowolny cel. Gotówka najczęściej wykorzystywana jest jednak na niespodziewane, stosunkowo duże wydatki. Szybka pożyczka nierzadko okazuje się konieczna, aby nie stracić stałego źródła dochodu – na przykład w przypadku uszkodzenia służbowego samochodu.

Czekać nie mogą również różne poważniejsze usterki w domu, które w miesiącach jesiennych oraz zimowych przeważnie całkowicie uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Pieniądze często potrzebne są również ze względów zdrowotnych, kiedy konieczne jest wykupienie drogich leków lub opłacenie kosztownego leczenia.

Dodatkowa gotówka może się przydać także z innych, mniej ekstremalnych powodów – bardzo często niezwykle kosztowna okazuje się dziecięca wyprawka do szkoły, zwłaszcza w przypadku rodzin wielodzietnych. Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych można jednak przeznaczyć na cel dowolny – chociażby wymarzoną wycieczkę lub duży prezent dla całej rodziny.

Pożyczki długoterminowe – okres spłaty

Osoby zadłużone bardzo często decydują się na zaciąganie kolejnych pożyczek, w celu zwrotu wcześniejszych zobowiązań. Przeważnie są to jednak zwykłe chwilówki o bardzo krótkim terminie spłaty, przez co pożyczkobiorca nie nadąża z utrzymywaniem pieniędzy i liczba długów u poszczególnych wierzycieli stale wzrasta.

Pożyczka długoterminowa może być tymczasem rozłożona nawet na kilkanaście miesięcy. Dodatkowa gotówka może więc zostać wykorzystana do szybszej spłaty wcześniejszych zobowiązań, a tym samym wyjścia na prostą. Wysokość raty uzależniana jest kilku indywidualnych czynników, takich jak na przykład zdolność kredytowa osoby zadłużonej.

Firma kredyt-dla-zadluzonych.pl daje możliwość złożenia wniosku nawet do 25 000 złotych, które spłacane mogą być przez rok. Dla osób zadłużonych bardzo często takie rozwiązanie okazuje się najlepszym, a przy tym jedynym bezpiecznym rozwiązaniem kiepskiej sytuacji finansowej.

Elastyczny okres spłaty pożyczki

Termin spłaty pożyczki długoterminowej dla zadłużonych może być w razie potrzeby przedłużony, w niektórych przypadkach nawet o kilkadziesiąt dni. Wcześniej wystarczy jedynie złożyć stosowny wniosek o wydłużenie okresu kredytowania, a także uiścić odpowiednią opłatę.

Pożyczkobiorca zawsze informowany jest o wysokości ponoszonych kosztów przed nawiązaniem współpracy z pożyczkodawcą. Zobowiązanie spłacić można także przed określonym w umowie terminem. W przypadku spłacenia całej kwoty przed ustalonym wcześniej czasem, obniżeniu ulegają koszty przypadające na okres, o który okres kredytowania został skrócony.

Od umowy pożyczki długoterminowej dla zadłużonych można też bez problemów odstąpić – w ciągu dwóch tygodni od dnia jej zawarcia, bez podawania żadnych przyczyn. W tym celu należy wypełnić odpowiednie oświadczenie, a także zwrócić pożyczoną kwotę w całości w ciągu czternastu dni.

Bezpiecznie i pewnie

Proces udzielania zapożyczenia przez internet jest całkowicie bezpieczny. Aby uzyskać pożyczkę długoterminową, wystarczy mieć ukończony 18 rok życia, posiadać aktualny dowód tożsamości oraz być obywatelem Polski. Konieczne jest również dysponowanie ważnym numerem telefonu oraz rachunkiem bankowym.

Pożyczkobiorca musi ponadto posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Decydując się na pożyczkę długoterminową, zawsze jednak warto zachować ostrożność. Kwota pożyczki powinna być dopasowana do aktualnych możliwości finansowych osoby zadłużonej, ponieważ w przeciwnym wypadku może doprowadzić do pogorszenia jej obecnej sytuacji finansowej. Dotyczy to również optymalnego rozłożenia rat.

Taka forma dofinansowania doskonale spełnia swoje zadanie, jednak należy wiedzieć jak z niej korzystać. Realna ocena szans spłaty zobowiązania to podstawa do podjęcia współpracy ze sprawdzonym pożyczkodawcą. Warto więc dobrze przemyśleć samą konieczność zaciągnięcia pożyczki, a także uwzględnić optymalny i zgodny z własnym sumieniem plan jej spłaty.