czy zadluzonemu trudno jest uzyskac kredyt

Pożyczki dla zadłużonych to wygodna opcja skonsolidowania chwilówek które nagromadziły się podczas trudniejszego okresu, lub do finansowania pilnych wydatków które nie mogą czekać. Aby dostać kredyt dla zadłużonych najczęściej trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać obywatelstwo Polskie, oraz ważny dowód tożsamości. Oprócz standardem jest że przy pożyczaniu przez internet wymagane jest posiadanie osobistego konta w banku, oraz telefonu do kontaktu. Z wyjątkiem naszej strony, dosyć trudno jest starać się o finansowanie przez internet dla osób z zadłużeniem w innych firmach, lub ze złymi bazami. Większość firm sprawdza bazy dłużników takie jak BIK, KRD czy BIG. Osobie której w przeszłości zdarzyły się opóźnienia może to przeszkodzić w uzyskaniu pozytywnej decyzji.

Co pomaga uzyskać pozytywną decyzję zadłużonemu?

Kluczowe w tej kwestii jest wielkość zadłużenia. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i dawać rad, ponieważ zazwyczaj nie będą one miały pokrycia w rzeczywistości. W przypadku zadłużenia nawet kilku, lub kilkudziesięciu tysięcy jeśli nie spóźnialiśmy się ze spłatą swoich zobowiązań, bez problemu będą mogli Państwo otrzymać u nas pożyczkę. Widzimy wtedy że są Państwo rzetelnymi klientami, którzy przywiązują wagę do swoich zobowiązań. Zupełnie inaczej ma się sytuacja jeśli z zadłużeniem kilkudziesięciu tysięcy zdarzyło się w przeszłości kilka wpadek. Może to odrobinę utrudnić uzyskanie kredytu, jednak nie jest to niemożliwe. Udzielamy również pożyczek osobom z negatywnymi wypisami w bazach oraz sporym zadłużeniem. Plusem jest, jeśli zadłużenie nie przekracza kwoty pożyczki, czyli na przykład jeśli zadłużenie w innych firmach chwilówkowych wynosi 20 tysięcy, a chcą Państwo pożyczyć 25 tyś. Wtedy jest spora szansa na uzyskanie pożyczki, ponieważ łatwo się domyślić że pieniądze z kredytu będą przeznaczone na konsolidację obecnych chwilówek.

Co jest ważne przy składaniu wniosku?

Oprócz tego, jak w każdej innej firmie pożyczkowej plusem będzie posiadanie stałego dochodu, najlepiej w postaci umowy zlecenie lub o pracę na czas nieokreślony. Rzeczy które dodają punktów przy wypełnianiu wniosków to kolejno: posiadanie samochodu, ponieważ łatwo będzie go spieniężyć w razie kłopotów. Posiadanie nieruchomości, podobnie jak posiadanie auta, chociaż w bardziej awaryjnych wypadkach. Następnym plusem może być wykształcenie zawodowe, techniczne lub wyższe. Nie jest tajemnicą, że osobom ze specjalizacją dużo łatwiej jest znaleźć dobrze płatną pracę, niż tym bez wykształcenia. Ciekawostką jest to, że nawet status związku jest brany pod uwagę. Jest tak dlatego, że osoby w związku małżeńskim lub w stałym związku są postrzegane jako bardziej odpowiedzialne i godne zaufania. Ważne jest też to, czy dochody z pracy, emerytury lub zasiłku wpływają na konto bankowe.

Kredyt bez hipoteki

Hipoteka jest bardzo wygodnym zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. Pożyczki pod zastaw mieszkania lub domu są zazwyczaj udzielane na ok 50-70% wartości pożyczki. Pożyczkodawcy zazwyczaj chętnie udzielają pożyczek pod zastaw nieruchomości, nawet klientom z komornikiem, bez dochodu, oraz ze złymi bazami BIK, BIG i KRD. Ponieważ nawet jeśli dłużnik nie będzie spłacał pożyczki, pieniądze nie przepadną i kredytodawca będzie mógł zająć nieruchomość zgodnie z prawem. Dlatego między innymi klienci niechętnie zastawiają swoje mieszkania za dodatkową gotówkę.

Dom lub mieszkanie jest często dorobkiem całego życia i większość osób nie może sobie pozwolić na jego stratę. Zazwyczaj dlatego że zwyczajnie nie miała by się gdzie podziać po stracie hipoteki. Wystarczy jedno potknięcie i trzeba będzie pożegnać się z mieszkaniem. Na pewno nie jest to perspektywa która zachęca do zaciągania pożyczek pod hipotekę dla zadłużonych. Na szczęście nasza firma nie wymaga żadnego zastawu, nawet od osób ze złymi bazami czy zadłużonych, więc jeśli poszukują Państwo dodatkowego zastrzyku gotówki, być może u nas uda się go uzyskać.

Czy pożyczki prywatne są dobrym wyjściem z długów?

Pożyczki prywatne, to hasło dosyć często wpisywane w wyszukiwarkę przez osoby z problemami finansowymi. Czym są właściwie pożyczki prywatne? Otóż taka forma kredytowania nie różni się za wiele od zwykłego pożyczenia pieniędzy od kogoś z rodziny lub znajomego. Z pewnymi różnicami. Pożyczanie pieniędzy od prywatnych osób odbywa się poprzez podpisanie umowy cywilnoprawnej oraz tak zwanego weksla in blanco. W umowie cywilnoprawnej zawarte są wszystkie postanowienia, podobnie jak w umowie pożyczki z firmą. Jest to między innymi kwota pożyczki, data spłaty, oprocentowanie i inne zwyczajowe zapisy. Zaś weksel in blanco, jest formą zabezpieczenia dla pożyczkodawcy. Weksel in blanco, to w wolnym tłumaczeniu „czysty dokument”. Polega to na tym, że podpisujemy kwitek że jesteśmy winni danej osobie pewną kwotę pieniędzy.

Plusy i minusy pożyczek od prywatnych inwestorów

Jednak ta kwota nie jest napisana i pożyczkodawca może wpisać tam dowolną sumę pieniędzy. Taki czek jest uznany w świetle prawa, oraz właściciel czeku ma pełną możliwość wyegzekwowania sumy która się na takim wekslu znajduje. Na taką metodę finansowania zazwyczaj decydują się osoby znacznie zadłużone, często z komornikiem, które nie liczą już na pożyczkę od żadnej innej instytucji. Niestety minusem pożyczek prywatnych jest to, że z reguły są one udzielana na kwoty nie większe niż 5000 złotych i na okres nie dłuższy niż 30 dni. Prywatnego pożyczkodawcę nie jest łatwo też znaleźć. Zazwyczaj mają oni swoich stałych klientów, oraz niechętnie pożyczają nieznajomych, ponieważ w razie nieuczciwej osoby zwyczajnie tracą swoje ciężko zarobione pieniądze. Kolejną sprawą jest oprocentowanie. Kredyty od prywatnych inwestorów są udzielane na wysoki procent. Zazwyczaj jest to około 50%. Czyli jeśli pożyczamy 3000 złotych, do spłaty za miesiąc mamy 4500 zł.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i szukasz pożyczki lub kredytu dla zadłużonych, zachęcamy Cię do złożenia wniosku na naszej stronie. Każdego dnia obsługujemy kilkadziesiąt osób z problemami finansowymi i pomagamy im wyjść na prostą.