Udziele pozyczki prywatnej szybko i bez sprawdzaniaZdarzają się w życiu sytuacje zupełnie nieprzewidziane. Dzieje się tak szczególnie w najmniej spodziewanym momencie. Mimo ostrożnie planowanych finansów zdarzyć się, zatem może sytuacja o charakterze losowym, która zupełnie zaburzy domowy budżet, a nawet równocześnie może doprowadzić do jego zachowania. Takich sytuacji nie da się przewidzieć, nawet, gdy wykazujemy drobne oszczędności. Sytuacja jest o tyle szczególnie dotkliwa, jeśli nasze domowe inwestycje wykonywane są ze środków zewnętrznych, czyli pożyczek lub kredytów bankowych. Konsekwencją są wtedy trudności w uzyskaniu nowych, wolnych środków. Nie każdy ma jednak rodzinę, od której w kryzysowej sytuacji może pożyczyć pieniądze. Co wtedy? Sytuacja nie jest aż tak beznadziejna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Dlaczego nie z banku lub innej instytucji?

Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której, na co dzień znajduje się wielu Polaków. Zaraz po wzięciu pożyczki bankowej czy kredytu konsolidacyjnego pojawia się niespodziewany wydatek. Jesteśmy zmuszeni zorganizować większą lub mniejszą gotówkę w szybki sposób. Jakie pojawiają się w naszej głowie możliwości? Pożyczka z banku, o ile mamy zdolność kredytową do wyższej kwoty. Co jeśli jednak nie mamy takiej opcji? Drugą, powszechnie stosowaną opcją są pożyczki od znajomych lub rodziny. Mają one jednak istotną wadę, że po pierwsze narażony się na plotki rodzinne, a po drugie kwoty takich pożyczek zazwyczaj nie są zbyt wysokie. Wszystko to powoduje, że wiele osób jest zniechęconych do pożyczania od rodziny. Nie można się dziwić takim poglądom. Inną opcją, dużo bardziej ryzykowną są pożyczki z para banków.

Jest to ryzykowne, ponieważ instytucje tego typu często naliczają ogromne oprocentowanie rzędu nawet kilku tysięcy procent. To powoduje, że spłata w terminie, przy jednoczesnych innych zobowiązaniach finansowych, jest praktycznie niemożliwa. Wielu ludzi w poszukiwaniu szybkich środków wpada w pętlę kredytów para bankowych, z której bardzo ciężko wyjść obronną ręką. Istnieje jeszcze na rynku opcja pożyczki pod zastaw. I o ile, gdy posiadamy majątek ruchomy, może się ona sprawdzić, o tyle ciężko o zdobycie większej gotówki zostawiając pod zastaw drobną biżuterię czy sprzęt elektroniczny. Brak spłaty w terminie, czyli wykupienia zastawu może wiązać się z utratą rzeczy, która zastawiona była poniżej ceny rynkowej. Jest to przykre, szczególnie, jeśli dotyczy to pamiątek rodzinnych lub prezentów. Przez nieadekwatne do wartości ceny zastawu warto unikać tego typu sposobu na uzyskanie gotówki.

Skąd zdobyć wiedzę o źródłach finansowania?

Poszukując rozwiązania problemów finansowych będziemy przeszukiwać fora internetowe, strony ogłoszeniowe czy nawet przeglądać prasę tradycyjną. Natknąć się tam można na ogromną ilość ogłoszeń instytucji para bankowych czy lombardów. Pośród nich może ukazać się jednak ogłoszenie o tego typu treści: “Udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania”. Pożyczki prywatne cieszą się coraz większą popularnością, gdyż omijają całkowicie instytucje bankowe i para bankowe, dzięki czemu profity wymieniane są bezpośrednio przez pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę. Pozwala to na minimalizowanie kosztu transakcji. Warto przeanalizować głębiej temat pożyczek prywatnych.

Zalety pożyczek prywatnych

Pożyczki prywatne są mniej kosztowne dla osoby biorącej pożyczkę od innych metod poza bankowych. Z drugiej strony ominięcie całego systemu powoduje też zwiększone zyski dla udzielającego pożyczki. Obowiązujący system bankowy działa w ten sposób, że osoba mająca nadwyżki gotówki umieszcza depozyt w banku i otrzymuje procent, jako matrycę. Tymczasem osoba poszukujące gotówki pobiera debet na wyższy procent, aby zaspokoić swoje potrzeby. Różnica między procentami jest zyskiem banku pomniejszanym o koszty operacyjne i inne koszty. Decydując się na pożyczkę prywatną omija się cały system, a wysokości procentu są ustalane na drodze negocjacji. Pozwala to na uzyskanie kompromisu pomiędzy stronami umowy, tak by były zadowolone. Omijając koszty operacyjne łatwiej znaleźć kompromis. Inną zaletą ominięcia systemu bankowego jest zaleta czasowa.

Udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania baz

Dwie strony umowy pożyczkowej dogadać się mogą nawet w kilka minut, aby podpisać umowę, w systemie bankowym jest to długie i żmudne szacowanie i oczekiwanie. Jest to, zatem dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. A jak wiadomo, gdy jest się w trudnej i niespodziewanej sytuacji często nie ma czasu na załatwianie bankowych formalności i poszukiwanie odpowiednich zaświadczeń czy ubezpieczeń. Samo podpisanie umowy i wymiana gotówkowa lub bezgotówkowe może zająć nawet kilkanaście minut o ile obie strony kontraktu są zgodne.

Co ważne kolejna zaletą jest prostotą i jasność umowy? W porównaniu do umów pożyczkowych w banku alternatywa od osoby prywatnej jest prosta i łatwa do zrozumienia. Aby ją podpisać nie jest konieczny nawet prawnik, a gotowe formularze można znaleźć w sieci. Jest to też dobra alternatywa dla osób o niekorzystnej historii kredytowej – osoby prywatne nie korzystają z Biura Informacji Kredytowej, ponosząc tym samym ryzyko transakcji w zamian za powiększone profity z transakcji. Jak widać pożyczki prywatne wykazują dużo zalet, ale czy mają jakieś wtedy, które je wykluczają? Czy generują zagrożenia?

Zagrożenia i wady pożyczki prywatnej

Jak można zauważyć powyżej zalety pożyczek prywatnych występują głównie dla osób pobierających pożyczkę? Jednak i ta forma ma swoje wady. Jeśli ktoś wybiera ogłoszenie z forum o treści udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania baz, to łatwo nieuczciwemu pobierającemu wytoczyć sprawę w sądzie czy uzyskać zajęcie komornicze. Zwłaszcza w dobie sądów internetowych. Dług można także sprzedać firmom windykacyjnym. Zagrożeniem, szczególnie dla pożyczkodawcy jest ostatnia zaleta z wymienionych, a więc brak możliwości sprawdzenia historii kredytowej osoby. Ciężko oszacować czy zyski będą adekwatne do poniesionych kosztów, a pożyczone środki uda się odzyskać. Jest to kluczowe z ryzyka, jakie ponosi osoba użyczająca środki. Istnieją także inne możliwości, że osoba zupełnie nie rozpocznie spłaty uzyskanych pieniędzy. Wiele osób próbuje także pożyczać środki jedynie znajomym, aby to właśnie ryzyko zminimalizować.

Podsumowując pożyczki prywatne stanowią ciekawą alternatywę dla innych metod pozyskania środków. Powinny być jednak udzielane w sposób racjonalny i przy zachowaniu wszelkiej ostrożności.

Wiele informacji na temat pożyczania można znaleźć na stronach takich jak http://krd.pl.

Złóż wniosek
Udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania baz
3.8 (75%) 8 głos[ów]