Szybki kredyt gotowkowy

Szybki kredyt przez internet

Szybki kredyt gotówkowy – nawet dla osób zmagających się z trudnościami finansowymi i posiadających nawet znaczne opóźnienia w spłacie , to z pewnością produkt, który wypełnia rynkową niszę. Grupą odbiorców takiego rozwiązania finansowego jest zazwyczaj grono osób, które posiadają negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Na skróty:

Obecnie, wiele firm pożyczkowych i instytucji pozabankowych kieruje dość szeroka ofertę finansowych rozwiązań dla osób zadłużonych. Jedną z takich rozwiązań jest szybka pożyczka, która cechuje się minimalną ilością formalności i gwarancją otrzymania dodatkowej gotówki, bez względu na historię BIK. Takie rozwiązanie może okazać się jedyną deską ratunku osoby zadłużonej, która potrzebuje dodatkowych środków finansowych.

Czym charakteryzuje się szybki kredyt gotówkowy?

Szybki kredyt jest zazwyczaj krótkoterminowym wsparciem finansowym – oznacza to, że jej zwrotu prawdopodobnie będzie trzeba dokonać w niedługim czasie. Warto to wziąć pod uwagę i ocenić swoje możliwości finansowe już przed skorzystaniem z takiej oferty. Osoby zadłużone – czyli takie, które posiadają przeterminowane zobowiązania, a takie które posiadają już określoną ilość innych zobowiązań a ich dochody nie pozwalają na zaciągnięcie kolejnej pożyczki / kredytu. Duża wygodą i niezaprzeczalnym atutem szybkich pożyczek jest możliwość zaciągnięcia ich przez internet.

W taki sposób, bez konieczności odbycia wizyty w oddziale czy palcówce instytucji finansowej, można otrzymać kredyt gotówkowy. Analizy zdolności i określenia wysokości kwoty, o którą można się starać ocenia się na podstawie oświadczenia pożyczkobiorcy złożonego za pośrednictwem platformy internetowej. Czasami, aby potwierdzić tożsamość wnioskodawcy, pożyczkodawca może poprosić o przelanie ze swojego konta osobistego symbolicznej złotówki, która po udzieleniu pożyczki zostaje zwrócona na konto. Taki działanie zabezpiecza obie strony przed ewentualnym wyłudzeniem pożyczki na cudze dane osobowe.

Proste procedury – brak skrupulatnej weryfikacji

To co może okazać się istotne dla osób zadłużonych ubiegających się o kredyt, to fakt, że firmy oferujące szybkie pożyczki dla osób zadłużonych nie poddają swojego klienta tak dokładnej analizie jak banki. Większość firm nie weryfikuje historii swojego potencjalnego klienta w BIKu (Biurze Informacji Kredytowej), Krajowym Rejestrze Dłużników czy instytucji zwanej ERIF. To czy udzieli pożyczki i w jakiej wysokości zależy głównie od oświadczenia klienta składanego podczas wypełniania formularza internetowego. Nie wymaga się dostarczania żadnych oświadczeń o dochodach, kopii umów o pracę.

Czasami, w zależności od firmy i jej oferty, pożyczkodawca może zwrócić się z prośbą o udostępnienie wyciągu z konta, który zawiera historię  3 ostatnich miesięcy operacji na koncie. Nie jest to jednak regułą. Cały proces – od wypełniania wniosku do uzyskania zgody i pojawienia się środków na koncie trwa zazwyczaj jedynie paręnaście minut. Jest to spory atut, w szczególności doceniany przez osoby, którym bardzo zależy na czasie.

Zalety szybkich kredytów dla osób zadłużonych

Jedną  z zalet tego typu rozwiązania jest także spora elastyczność firm oferujących szybki kredyt. Czas spłaty i wysokość raty miesięcznej jest uzależniona od wysokości pożyczki,. Dobrą wiadomością dla osób, które posiadają zapotrzebowanie na wyższą kwotę, jest to, że kwoty szybkich pożyczek udzielanych przez internet oscyluje między 3000 do nawet 10 000 złotych, w zależności od oferty firmy, okresu kredytowania i indywidualnych warunków zawartych w umowie pożyczki. Pożyczki pozabankowe cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Brak wnikliwej analizy i duża elastyczność, a czasem nawet indywidualne podejście do sytuacji finansowej klienta – pożyczkobiorcy, stanowią spory atut i być może tłumaczą tak duże zainteresowanie tego typu rozwiązaniem finansowym.

Kolejnym atutem jest to, że na przyznanie tego typu pożyczki mogą liczyć także osoby, które są objęte postępowaniem komorniczym. W większości banków, SKOK-ów i innych instytucji finansowych, przy toczącym się postępowaniu komorniczym – udzielenie i przyznanie jakiegokolwiek produktu finansowego jest zwyczajnie niemożliwe i wniosek jest odrzucany przez analityka już na samym początku. Oczywiście szybkie pożyczki są droższe niż te bankowe. Posiadają wyższe RRSO – jest to rodzaj zabezpieczenia formy pożyczkowej – udzielając osobie o niepewnej historii kredytowej pożyczki – liczy się przecież z większym ryzykiem ewentualnego nie wywiązywania się z założeń podpisanej umowy. Niemniej jednak, często mimo wysokich kosztów – większość osób decyduje się na tego typu zastrzyk finansowy. Może on pomóc zarówno w rozwiązaniu aktualnych kłopotów finansowych, ale dodatkowa gotówka może być także przeznaczona na dowolny, wybrany przez klienta cel – od drobnego remontu po bieżące wydatki.

BIK i szybki kredyt dla osób zadłużonych

Warto pamiętać, że od niedawna nie tylko banki posiadają możliwość umieszczania danych o zaciągniętych zobowiązaniach finansowych i ich obsłudze. Zaciągając tak zwaną szybką pożyczkę na oświadczenie, należy liczyć się z tym, ze prawdopodobnie forma która jej udzieliła będzie posiadała możliwość wpisania danych o procesie obsługi pożyczki do raportu BIK. Dlatego niezwykle ważne jest regularne obsługiwanie swoich zobowiązań, ponieważ zła historia w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) wpływa na całe funkcjonowanie klienta na rynku finansowym – od udzielenia kredytu hipotecznego po uzyskanie karty kredytowej z symbolicznym limitem.