pozyczki prywatne od ręki

Czym są pożyczki prywatne?

Na jakiej zasadzie udzielane są pożyczki prywatne i kto jest najczęściej ich klientem? Czy pożyczki prywatne od ręki są bezpieczne? Dlaczego niektórzy decydują się na pożyczkę od prywatnego inwestora, zamiast na zwykłą pożyczkę pozabankową? Odpowiedź na to pytanie akurat jest dosyć łatwa. Prywatni inwestorzy pożyczają pieniądze osobom które nie mogą wnioskować o pożyczkę w bankach a w firmach pozabankowych otrzymują odmowy. Logicznym więc wyjściem jest ubieganie się o finansowanie tam, gdzie nie są sprawdzane bazy dłużników. Czyli od osób prywatnych.

Czym się charakteryzuje kredyt od osoby prywatnej?

Pożyczki prywatne od ręki zazwyczaj są udzielane na małe kwoty, na krótki okres czasu. Zwykle nie więcej niż 2 lub 3 tysiące złotych na 30 dni. Oprócz tego odsetki jakie preferują są na poziomie co najmniej 50% od kwoty chwilówki. Dzięki temu nie ponoszą zbyt dużego ryzyka na osobę, a jednocześnie są w stanie zarobić godziwy procent. A w jaki sposób zabezpieczają się przed brakiem spłaty zobowiązania? Firmy pozabankowe chronią się przed tym weryfikując bazy dłużników i w przypadku, kiedy klient ma dużo niespłaconych zobowiązań, odmawiają mu pożyczki. Prywatna osoba nie ma możliwości tego sprawdzić.

Dlaczego pożyczki prywatne pod zastaw to częsta forma pożyczania?

Standardową metodą oprócz zwykłej umowy cywilno-prawnej, oraz weksla in blanco jest zastaw. Zastawem może być samochód, mieszkanie lub biżuteria. Dzięki temu ma pewność, że nawet w przypadku braku spłaty, będzie mogła sprzedać daną rzecz i odzyskać pieniądze. Oczywiście, zdarzają się nieliczne przypadki, kiedy można znaleźć pożyczkę prywatną bez zastawu. Są to jednak przypadku tak rzadkie, że niemal niemożliwe jest znalezienie takie osoby. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu. Brak spłacalności pożyczek pośród osób ze złymi bazami jest tak wysoki, że tracą wszystkie pieniądze w krótkim czasie i zwijają biznes. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież mają umowę cywilno-prawną, dane z dowodu, oraz weksel in blanco. Niestety te wszystkie rzeczy nadają się jedynie do kosza na śmieci w przypadku osoby która ma wysokie zadłużenie. Dlaczego?

Pożyczki prywatne
Sprawdzone pożyczki prywatne – prywatny inwestor w praktyce

Wyobraźmy sobie sytuację, w której Pan Marek, przedsiębiorca, z dużym sukcesem sprzedał swoją ostatnią firmę. Zarobił dużo, a więc postanowił spróbować swoich się w branży pożyczkowej. Otworzył biuro w którym udzielał pożyczek bez weryfikacji w bazach dłużników. Oprocentowanie wynosiło 50%, a zabezpieczeniem było wyżej wymieniona umowa cywilno-prawna, zdjęcie dowodu, oraz weksel in blanco. „Pewny biznes” myślał sobie Pan Marek. „Nawet jak nie spłacą pożyczki to na wekslu wpiszę kwotę 3 razy wyższą i zarobię wiele więcej”. A więc w ciągu pierwszego tygodnia pożyczył już wszystkie pieniądze jakie miał przeznaczone na ten cel. Następne tygodnie mijały, a ze spłatą pojawiło się w jego biurze zaledwie kilka osób, z kilkudziesięciu którzy zdecydowali się na prywatną pożyczkę. „Jestem bezpieczny, odzyskam pieniądze z dużym procentem.

 Co może zrobić prywatny inwestor z niespłaconymi pożyczkami?

“Przecież mam umowy i weksle” myślał Marek i w głowie już liczył pieniądze jakie zarobi na tym biznesie. Po miesiącu od planowanego terminu spłaty nie wytrzymał już i swoje kroki skierował do sądu cywilnego, wnieść pozew przeciwko pierwszemu dłużnikowi który nie oddał mu pieniędzy w terminie. Zabrał więc weksel in blanco, umowę, oraz założył sprawę karną. Dłużnikowi został przydzielony komornik. Po kilku miesiącach, otrzymał list w którym komornik informuje go że jego dłużnik, Pan Janek nie pracuje i jest winien kilkadziesiąt tysięcy innym firmom pozabankowym. Nie ma też żadnego majątku. A więc dług jest nieściągalny i nie ma możliwość go odzyskania. Reszta jego dłużników jest w takiej samej sytuacji. A więc z czym został niedoszły magnat pożyczkowy Pan Marek? Zainwestował kilkadziesiąt tysięcy w biznes który według planu „nie mógł się nie udać”. A z czym został? Z dłużnikami od których niemożliwe jest odzyskanie nawet 100 złotych.

Wbrew pozorom, takich historii jest więcej. Mówiąc wprost, tak właśnie kończy zdecydowana większość inwestorów, którzy pożyczają bez konkretnego zabezpieczenia, jakim jest na przykład złoto, samochód czy nieruchomości. Niestety w przeciwieństwie do pożyczek, gdzie zabezpieczeniem jest jedynie weksel, zwykłe pożyczki prywatne na procent nie mają racji bytu. No chyba że udzielane są jedynie osobom które się bardzo dobrze zna. A więc co mają zrobić osoby które poszukują prywatnego kredytu do ręki? Otóż najprostszym wyjściem z sytuacji jest złożenie wniosku na naszej stronie. Udzielamy kredytów osobom również ze złą historią kredytową. Zalety naszej pożyczki to brak przedpłat, szybka decyzja oraz akceptacja klientów z windykacją oraz zadłużeniem komorniczym.

Pożyczki prywatne od ręki bez przedpłat

Oprócz wyżej opisywanych uczciwych inwestorów, zdarzają się także czarne owce. Podobnie jak pośród klientów, niektórzy zdarzają się osoby nieuczciwe. Na czym może oszukać pożyczkodawca? Popularny ostatnimi czasy przypadek do znaczne zawyżanie oprocentowania. Na przykład w przypadku kredytu pod zastaw nieruchomości, nieuczciwa osoba potrafi w taki sposób wykorzystać niektóre zapisy w umowie, że pożyczona suma będzie nawet kilkukrotnie wyższa, jeśli klient będzie chciał oddać pożyczkę. W takim przypadku najczęściej jedynym wyjściem jest sprzedaż mieszkania lub eksmisja z ramienia pożyczkodawcy.

Uważaj na przedpłaty!

Kolejną kwestią są przedpłaty. Ostatnimi czasami jest to wręcz plaga, jeśli ktoś chciałby szukać inwestora za pośrednictwem Internetu. Pożyczki wyłudzane są na różnorakie rzeczy. Na ubezpieczenie, na notariusza, na paliwo. Niestety w każdym z tych przypadków po przesłaniu pieniędzy, nie widząc wcześniej inwestora na oczy zawsze kończy się to jego zniknięciem. A dla nieostrożnego pożyczkobiorcy zwykle oznacza to więcej długów. W niektórych przypadkach internetowi oszuści posługują się też zwykle kradzionymi dowodami tożsamości. Wysyłają je do klienta, żeby wzmocnić swoją wiarygodność w jego oczach. Również w takim przypadku takich sytuacji należy unikać jak ognia.

pozyczka prywatna od reki
A może giełda pożyczek prywatnych od zaraz?

Jak nazwa sama wskazuje, powinni tam się znajdować inwestorzy którzy chcą pożyczyć od zaraz. Nic bardziej mylnego. To właśnie na giełdach prywatnych pożyczek najwięcej jest oszustw związanych z wyłudzeniami, oraz pastwieniem się nad i tak już poważnie poszkodowanymi osobami. A więc omijaj szerokim łukiem giełdę pożyczek prywatnych. Prawdopodobnie nikt tam nie dostał i nie dostanie kredytu.

A więc czy potencjalny inwestor wystawił by ogłoszenie z ofertą „udzielę pożyczki na procent” albo „udzielę pożyczki prywatnej”? Jest to raczej wątpliwe. Nikt nie postąpi w taki sposób, ponieważ byłby to zwykły strzał w kolano. Dlatego jeśli szukasz pożyczki prywatnej, nie szukaj ofert w Internecie, bo zamiast pożyczki do ręki, dostaniesz więcej długów. My zachęcamy Cię do złożenia wniosku na naszej stronie. U nas każdy ma szansę na pożyczkę.