Oferty pożyczek bez KRD i BIK cieszą się dużą popularnością, ze względu na dostępność, minimum formalności – a przede wszystkim na możliwość otrzymania gotówki przez osoby o niskiej zdolności kredytowej. Sprawdźmy, które firmy pożyczkowe oferują taką pomoc, i na jak wysokie kwoty możesz liczyć.

Wypełnij prosty wniosek i odbierz decyzję o pożyczce:

>> Złóż Wniosek <<

Jako osoba widniejąca w bazach dłużników możesz mieć problem z uzyskaniem standardowej pożyczki-chwilówki. Nie oznacza to jednak tego, że widniejąc w rejestrach dłużników, jesteś pozbawiony szans na pożyczenie pieniędzy. Instytucje pozabankowe oferują popularny produkt, jakim jest pożyczka bez weryfikacji BIK i KRD.

Na czym polegają pożyczki bez BIK i KRD?

To po prostu pożyczki pozabankowe oferowane przez firmy pożyczkowe, które nie sprawdzają swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Tego typu produkt zakłada najczęściej wnioskowanie online bez wychodzenia z domu, niewiele formalności oraz szybki przelew gotówki na rachunek nawet w 15 minut. Pożyczki online bez sprawdzania baz dłużników udzielane są do kilku tysięcy złotych. Okres spłaty wynosi zazwyczaj 15, 30, 45 lub 60 dni.

Ostatnia aktualizacja: 28 Czerwca 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Provident Samoobsługowa
3 - 36 miesięcy
Okres spłaty
500 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
61 dni
? Pierwsza pożyczka udzielana jest na 61 dni.
Okres spłaty
100 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
nawet w 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
6 - 84 miesięcy
Okres spłaty
3 000 - 60 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
30 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Okres spłaty
1 000 - 6 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
6 - 40 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
6 - 24 miesięcy
Okres spłaty
2 000 - 15 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
30 - 65 dni
Okres spłaty
400 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
61 - 90 dni
Okres spłaty
100 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
91 - 120 dni
Okres spłaty
100 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «

O czym pamiętać, wnioskując o pożyczkę bez BIK i KRD?

W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe pożyczają pieniądze na własną odpowiedzialność. Stąd też mogą udzielać finansowania bez sprawdzania informacji w popularnych bazach dłużników. Taka sytuacja przekłada się przede wszystkim na wyższe ryzyko finansowe i wyższy całkowity koszt pożyczki. W tym celu, zanim podpiszesz umowę pożyczki, sprawdź:

 • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – to podstawowy wskaźnik, dzięki któremu zobaczysz, ile wyniesie Cię zobowiązanie, i która oferta jest najatrakcyjniejsza,
 • bazy dłużników – składając wniosek, zwróć uwagę, czy wybrany pożyczkodawca nie zagląda do BIK i KRD, oraz czy zaakceptuje tym samym Twoją negatywną historię kredytową,
 • prowizja i odsetki – zajrzyj w koszty, jakie nakłada na Ciebie instytucja za udzielenie pożyczki i ewentualne, jak wysokie są odsetki doliczone do spłaty całości finansowania,
 • kwota pożyczki i okres spłaty – sprawdź, o jaką maksymalną kwotę pożyczki możesz wnioskować i na jak długo możesz pożyczyć pieniądze,
 • promocyjne oferty – czasem instytucje pożyczkowe proponują promocyjne warunki dla nowych klientów, np. pierwsza pożyczka za darmo lub niższe oprocentowanie.

Czym dokładnie jest Krajowy Rejestr Długów?

Krajowy Rejestr Długów to jedno z biur informacji gospodarczej BIG S.A, działające od 2003 roku. Jest on w Polsce największą platformą wymiany informacji gospodarczej, która udostępnia dane nt. sytuacji finansowej konsumentów, a także firm (zarówno małych przedsiębiorstw, jak i dużych koncernów).

Do Krajowego Rejestru Dłużników trafiają nie tylko klienci indywidualni, którzy mają zaległości w spłacaniu kredytów i pożyczek, ale też i przedsiębiorcy, którzy regularnie zalegają z płatnościami do ZUS.

Jak trafić do KRD?

Do Krajowego Rejestru Dłużników trafisz z powodu różnych długów. Mogą to być, np. przeterminowane:

 • rachunki za internet, prąd, gaz i wodę,
 • zobowiązania z tytułu usług pocztowych i telekomunikacyjnych,
 • opłaty za czynsz,
 • zaległości z tytułu alimentów,
 • raty za leasing,
 • kredyty i pożyczki,
 • faktury z odroczonym terminem płatności.

Jednak, aby wierzyciel mógł wpisać Cię do rejestru, minimalna wysokość zadłużenia (w przypadku osób prywatnych) musi wynosić 200 zł, a sam termin opóźnienia co najmniej 60 dni. Z kolei w przypadku firm, minimalna wartość przeterminowanego zobowiązania rozpoczyna się od 500 zł w górę.

Zobacz: Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Czy można usunąć wpis w KRD?

Tak, choć pod pewnymi warunkami. Najważniejszym z nich jest spłata zaległego zadłużenia. Jeśli uda Ci się tego dokonać, to Twój wierzyciel w ciągu 14 dni musi zgłosić do KRD odpowiedni wniosek dot. aktualizacji wpisu. Niedopełnienie tego obowiązku przez wierzyciela w ustawowym terminie, może wiązać się z nałożeniem na niego sankcji w postaci kary grzywny.

Czy można otrzymać pożyczkę, mając wpis w KRD?

Tak, udzielenie pożyczki bez sprawdzania KRD jest możliwe – choć, co prawda trafienie do którejś z tych baz mocno nadwyręży Twoją wiarygodność finansową. Jednak dostępne na rynku oferty pożyczki bez zaglądania do baz pozwalają na zasięgnięcie takiej pomocy. Wystarczy tylko, że zajrzysz do firm pożyczkowych, którym nie przeszkadza fakt, że widniejesz w którymś z powyższych rejestrów. Pamiętaj tylko, że jeśli zostałeś dopisany do wielu takich biur (np. dodatkowo do KRDN czy ERIF), to możesz spotkać się z odmowną decyzją pożyczkową.

Zobacz również: Pożyczki bez BIK – sprawdź najlepsze oferty dla zadłużonych

Pożyczki bez KRD i BIK – wady i zalety

Zalety:

 • Bez zbędnych formalności (wystarczy dowód osobisty),
 • Dobre rozwiązanie dla osób zadłużonych o negatywnej historii kredytowej,
 • Szybka wypłata pożyczki na konto bankowe,
 • Pieniądze na dowolny cel,
 • Prosta procedura wnioskowania.

Wady:

 • Wysokie koszty ze względu na wyższe ryzyko ponoszone przez firmy,
 • Dość krótki okres spłaty pożyczki (zazwyczaj 30-45 dni),
 • Niewielki wybór ofert pożyczek bez BIKu i KRD na rynku.
Rate this post