Pożyczki bez KRD – Krajowego Rejestru Dłużników

pożyczki bez krd

Czy możliwe jest otrzymanie pożyczki bez weryfikacji w KRD? Aby odpowiedzieć na to pytanie na początku ustalmy czym jest krajowy rejestr dłużników. KRD, jest to firma która zajmuje się zbieraniem danych dłużników z terenu całej Polski. Do rejestru można zostać wpisanym na przykład za niezapłacony mandat, opóźnienia w spłatach rachunków za media, lub brak spłaty rat w wyznaczonym terminie. Spółka KRD kojarzy się głównie z tym że wpisują do niej firmy, za brak spłat w terminie.

Jednak mało osób wie o tym że również każda osoba prywatna, za odpowiednią opłatą może wpisać do rejestru swojego dłużnika. Wymagane jest do tego stosowne orzeczenie sądowe. Oprócz tego krajowy rejestr dłużników oferuje w formie abonamentu, podobnie jak BIK powiadomienia kiedy jakaś firma będzie wysyłała zapytanie do krd w celu weryfikacji bazy w poszukiwaniu wpisów. Pozwoli to uniknąć wyłudzeń kredytów czy pożyczek na nasze dane. Oprócz tego mamy też możliwość sprawdzenia siebie, czy jakaś firma przypadkiem nie zapisała na naszym koncie informacji o zobowiązaniach. Oficjalna strona KRD.

Gdzie pożyczyć bez KRD?

My, jako firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek dla zadłużonych, pożyczamy również osobom które posiadają negatywne wpisy w KRD. Jeśli więc zdarzyła Ci się wpadka, lub poszukujesz kredytu na spłacenie swoich długów, tak aby skasować informacje o sobie w rejestrze dłużników, być może będziemy mogli Ci pomóc. Szybka pożyczka przez internet, być może pozwoli wyjść na prostą, oczywiście jeśli odpowiednia się rozpisze budżet domowy, oraz zaplanuje szczegółowo swoje wydatki. Odpowiednio dobrana strategia może pomóc w oczyszczeniu naszego konta w rejestrach dłużników oraz doprowadzi do spłaty wszystkich zobowiązań na czas

Czy po spłaceniu zobowiązania zostanę wypisany z baz KRD?

Tak jak rejestr dłużników pisze na swojej stronie – po spłaceniu wszystkich zobowiązań wierzycielom, twoje dane zostaną w 100% wykreślone z KRD, a twoje szanse na pożyczkę wzrosną. Dzięki temu w przyszłości będzie Ci o wiele łatwiej wnioskować o pożyczkę. Oszczędzisz również czas ponieważ wiele firm nie chce udzielać pożyczek osobom wpisanym do rejestrów dłużników. Robią tak, ponieważ chcą minimalizować straty, związanie z niespłacaniem pożyczek. Dzięki mniejszym kosztom, mogą zaproponować pozostałym klientom pożyczki z niższym oprocentowaniem i lepszą marżą.

Kiedy dłużnik zostaje dopisany do baz?

W przypadku baz BIK osoba która nie spłaciła swoich należności względem pożyczkodawcy, jest dopisywana po 60 dniach od planowanego terminu spłaty. Dodatkowo kwota niespłaconej pożyczki musi przekraczać ponad 200 złotych. Oprócz tego wcześniej, do takiej osoby zostaje wysłane listowne wezwanie do zapłaty w którym jest zaznaczone że zostaje ona wpisana do krajowego rejestru długów. Jednak jeśli chodzi o wpisy do KRD i BIG, sytuacja nie jest taka oczywista. Zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 17 listopada 2017 r. Dłużnika można wpisać do rejestru długów już po 30 dniach, od planowanej daty spłaty pożyczki. Jednak wcześniej powinien zostać poinformowany o tym listownie. A jak wiadomo, zależy to od firmy kiedy zechce taką osobę poinformować. Zazwyczaj jednak takie powiadomienie zostaje wysyłane razem z informacją o wpisaniu do bazy BIK.

Jak unikać wpadania w długi oraz problemów z rejestrami dłużników?

Rozwiązanie które zaproponuję nie będzie proste. Ponieważ zgodnie z powiedzeniem „Jeśli robisz rzeczy łatwe, twoje życie będzie trudnej. Jeśli robisz rzeczy trudne, twoje życie będzie łatwe.” Wpadanie w długi to sprawa bez wątpienia trudna, a jest efektem podejmowania zbyt dużych ilości łatwych decyzji. Najczęściej jednak jest to efekt że odwlekamy podjęcie decyzji, a ona podejmuje się sama bez naszego udziału. Przykładem może być zadzwonienie do firmy pożyczkowej oraz poinformowanie o złym stanie budżetu domowego, oraz o prawdopodobnym opóźnieniu w spłacie która nastąpi. Bez wątpienia będzie to trudny telefon, bo nikt nie lub się to tego przyznawać.

Jednak jeśli będziemy tą decyzję odwlekać, to pożyczkodawca sam zadzwoni i upomni się o swoje pieniądze. Zapewne będzie to już po terminie spłaty, więc dodatkowo zostaną naliczone karne odsetki, oraz koszty tak zwanych „monitów”. Jeśli przestaniemy też odbierać telefonu od firmy pożyczkowej, zapewne sprawa szybko zostanie skierowana do windykacji, a nieuczciwy dłużnik wpisany do rejestrów KRD, BIG lub BIK.

Czy spłata opóźnionych pożyczek doprowadzi do skasowania informacji w bazach KRD i innych?

Czy po spłacie zaległości pożyczkobiorca zostanie skasowany z baz dłużników? Zależne to jest od bazy, jednak najczęściej nie. W przypadku BIKu, aby przywrócić zdolność taką samą jak przed zadłużeniem, od spłaty zobowiązania muszą minąć aż 3 lata terminowego spłacania zobowiązań. Oczywiście to nie znaczy że sam wpis zostanie skasowany. Informacja na temat tej wpadki dalej będzie przetwarzana w BIK. Podobnie ma się sprawa w rejestrach ERiF. Jednak jeśli chodzi o wpisy w bazach KRD to sprawa ma się nieco inaczej. W przypadku spłaty wszelkich zobowiązań, klient zostaje wykreślony z baz KRD i znów ma „czyste konto”.