pożyczka bez bik i krd

Życie pisze scenariusze bez konsultacji z nami, stąd też czasem stajemy w obliczu sytuacji, które wymagają natychmiastowej reakcji, na które w żaden sposób nie jest przygotowane nasze konto bankowe. Uzyskanie kredytu w banku nie należy do najprostszych zadań, czasem pochłania zbyt wiele czasu, ale bywa i tak, że na drodze do uzyskania potrzebnych środków staje nam niska lub wręcz zerowa zdolność kredytowa. W takich okolicznościach na pomoc przychodzą pożyczki bez BIK i KRD, które są dostępne praktycznie dla każdego.

Rejestry BIK i KRD pomijane przez pożyczkobiorców

Zanim wyjaśnimy czym jest BIK i KRD, uściślijmy samo pojęcie pożyczki. Bynajmniej nie można jej mylić z kredytem, po który udajemy się do banku. Pożyczka udzielana jest przez prywatne osoby lub pozabankowe instytucje finansowe, które decydują się na zainwestowanie własnych środków. Większe ryzyko oraz duża przyznawalność wiąże się z wyższym oprocentowaniem, jednak w momencie, w którym nie można liczyć na wsparcie ze strony banku, ten aspekt przestaje być dużą wadą.

Pożyczki bez BIK i KRD to instrumenty finansowe dostępne dla każdego wnioskodawcy. BIK to w pełnym brzmieniu Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi wszystkie nasze wcześniejsze zobowiązania kredytowe i ratalne. Wystarczy, że spóźnimy się ze spłatą jednej raty, a BIK naniesie te dane na nasze konto. To z kolei obniża lub całkowicie zeruje naszą zdolność i wiarygodność kredytową w oczach banków.

KRD to Krajowy Rejestr Długów, do którego trafiamy, jeśli na naszym koncie odnotowuje się jakiekolwiek zadłużenie. Do tego rejestru może nas zgłosić praktycznie każdy wierzyciel, a więc może to być bank, spółdzielnia, czy firma, w której nie opłaciliśmy rachunku. Ten rejestr także dyskredytuje nas, jako rzetelnych dłużników.

Pożyczanie — czy to dobry wybór?

Pożyczki bez BIK i KRD są łatwo dostępne, ale to nie powinno być motorem do działania potencjalnego pożyczkobiorcy. Mówiąc wprost, zanim złożymy wniosek o przyznanie pożyczki, powinniśmy rozważyć wszystkie możliwości. Jeśli po głębszej analizie nasza sprawa nie jest tak niecierpiąca zwłoki, jak się na początku wydawało lub też znajdujemy inne rozwiązania np. mediacje z wierzycielem, lepiej odłożyć zaciągnięcie pożyczki.

Nie zawsze udaje się jednak znaleźć złote rozwiązanie. Bywa, że rzeczywiście musimy zdobyć natychmiast gotówkę, a wszystkie inne możliwości zostały albo wyczerpane, albo też w ogóle nie możemy brać ich pod uwagę. W takim momencie pożyczki bez BIK i KRD są jedyną słuszną decyzją. Brak przeszukiwania baz BIK i KRD oraz dogłębnej weryfikacji stawia nas na dobrej pozycji. Możemy być spokojni o dalszy bieg sprawy, nie mniej warto dobrze zaplanować swój wniosek.

W niektórych firmach pożyczkowych możliwe jest wyznaczenie okresu i daty spłaty długu. To spory plus, ponieważ daje możliwość określenia własnych możliwości finansowych. Innymi słowy, biorąc tego rodzaju pożyczkę trzeba pamiętać o konieczności jej terminowej spłaty. Zanim więc wpiszemy konieczną kwotę, przeanalizujmy, czy rzeczywiście właśnie takiej sumy potrzebujemy oraz czy nasz budżet będzie w stanie udźwignąć wyliczoną ratę.

Czy trudno uzyskać pożyczki bez BIK i KRD?

Analizując rynek pożyczek pozabankowych łatwo zauważyć, że wiele z nich przed przyznaniem środków sięga jednak do rejestrów, aczkolwiek w większości przypadków wyłącznie po to, by ocenić podejmowane ryzyko i bezpiecznie dopasować maksymalną kwotę pożyczki do klienta. Nie mniej już sam fakt takiej weryfikacji kłóci się z ideą produktów finansowych niezwiązanych z bankiem.

Na szczęście są też i pożyczki bez BIK i KRD, które proponują sprawdzone i zaufane firmy. Nie trudno je znaleźć, a z racji tego, że jako jedne z nielicznych nie sprawdzają historii kredytowych wnioskodawców, cieszą się one coraz większą popularnością.

Co istotne, składanie wniosku niezmiennie należy do szybkich i nieskomplikowanych. Komfort wnioskowania przez Internet, prosta weryfikacja danych osobowych, a także błyskawiczna decyzja o przyznaniu pożyczki to atuty, które przemawiają za tym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że udzielenie chwilówki bez BIK i KRD opiera się głównie o nasze oświadczenie dotyczące dochodów i obciążeń finansowych. Jednak to przyzwolenie nie powinno nas skłaniać do poświadczenia nieprawdy, ponieważ przyznane środki automatycznie stają się długiem, który musimy spłacić, a nasz budżet domowy musi udźwignąć ten dodatkowy koszt.

Pożyczki a ryzyko

Pożyczki bez BIK i KRD

Wiele osób zastanawia się, jakie ponosi ryzyko podczas zaciągania pożyczki bez BIK i KRD. Powiedzmy sobie szczerze, że o wiele większe jest po stronie pożyczkodawcy, który tak naprawdę oddaje do użytku własne pieniądze i nie ma pewności, że te wrócą w terminie na jego konto.

Naturalnie, pożyczkobiorca także ryzykuje, ale bynajmniej nie bardziej, niż w przypadku produktów bankowych. Istotą bezpieczeństwa jest spłata zadłużenia w terminie. Solidni pożyczkodawcy pozwalają na wydłużenie okresu uregulowania kwoty, ale ta opcja wiąże się ze wzrostem kosztów pożyczki. Chcąc uniknąć ryzyka koniecznie przed przyjęciem pożyczki należy wnikliwie przeczytać nie tylko umowę, ale i regulamin. Jeśli jakieś kwestie są niejasne i mogłyby wskazywać np. na zmianę kosztów pożyczki w czasie jej terminowej spłaty, należy od niej odstąpić. Chcąc zminimalizować ryzyko korzystajmy z pożyczek w renomowanych i znanych firmach.

Czytaj także: Czym jest pożyczka bez BIK