Czy pożyczki bez BIK dla zadłużonych faktycznie istnieją?

Wiele osób po bezustannych próbach skontaktowania się z firmami które udzielają pożyczek bez BIK, oraz po otrzymywaniu negatywnych decyzji, zaczyna uważać że nie jest możliwe uzyskanie pożyczki w ich sytuacji finansowej. Nie jest to do końca prawda, ponieważ 90% osób zadłużonych ma szansę otrzymać pożyczkę. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę. Nasz spółka która stoi za stroną Kredyt-dla-zadłużonych.pl może się pochwalić tym, że rozpatrujemy pozytywnie ponad 75% składanych wniosków. Dzięki temu dajemy szansę dużej ilości osób na spłatę swojego zadłużenia, konsolidację chwilówek, oraz wyjście na prostą. Niestety agresywne reklamy banków oraz firm które udzielają chwilówek, sprawiają że bardzo łatwo jest popaść w tak zwany konsumpcjonizm. W dużym uproszczeniu znaczy to, że kupujemy zbędne nam rzeczy, za pieniądze których nie mamy (kredyty i pożyczki). Może wydawać się to absurdalne, lecz jeśli spojrzymy na statystyki na temat finansów przeciętnego kowalskiego, to są one zatrważające.

kredyty

Większość osób nie ma żadnych oszczędności a co dopiero mówić o inwestowaniu. Zajmuje się tym jedynie kilka procent obywateli. Niestety w tym że Polacy nie oszczędzają, ma źródło brak dobrej edukacji finansowej. Od rodziców oraz w szkole. Najczęstsza wymówka dlaczego nie oszczędzam jest to “że nie zarabiam wystarczająco żebym mógł odkładać pieniądze”. Niestety, ale w zdecydowanej większości przypadków jest to kompletna nieprawda. Prawie nigdy nie zarabia się aż tak mało, żeby nie można było szczędzić. Podstawowy błąd jaki jest najczęściej popełniany, to najpierw wydawanie pieniędzy i wkładanie do skarbonki tego co zostanie. Niestety zazwyczaj nie zostaje za wiele, a najczęściej wcale. Dlatego o wiele lepszym wyjściem jest najpierw wrzucanie do skarbonki zaplanowanej kwoty i wydawanie pozostałej.

Dlaczego kredyt może pomóc wyjść z długów?

Kredyt nie zawsze, ale często może być wsparciem w wychodzeniu na prostą z zadłużenia. Zdarzają się sytuacje gdzie odsetki są większe niż możemy spłacić. Wtedy niemożliwością jest zmniejszenie nawet odrobinę kwoty do spłaty. Dzieje się tak zazwyczaj kiedy przekroczymy wyznaczony czas na spłatę. Odsetki karne zaczynają narastać, a oprócz tego jeśli zostanie nam przydzielony komornik, to on również pobierze swoją prowizję. Jeśli zaczniemy sumować te opłaty, wtedy możemy się znaleźć w sytuacji gdzie nie zarabiamy wystarczająco dużo żeby pokryć odsetki. W ten sposób kwota do spłaty z miesiąca na miesiąc wcale się nie zmniejsza, a wręcz przeciwnie, wzrasta. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym wyjściem jest znalezienie odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. Dzięki temu, odsetki przestaną narastać i będziemy mogli w spokoju zacząć spłacać kredyt.

 Jak długi wypływają na komfort psychiczny?

Zapewne większość osób wie że debet na koncie oraz nie wpływa korzystnie do dobre samopoczucie. Długi w bankach czy firmach pożyczkowych sprawiają że pewność siebie spada. Przestajemy udzielać się w życiu społecznym, bo przecież żeby wyjść do kina, restauracji czy baru trzeba mieć pieniądze. Mniejsza ilość znajomych sprawia że łatwo jest się pogrążyć w złej sytuacji finansowej. Bez wsparcia z zewnątrz potrzeba bardzo dużej samodyscypliny oraz determinacji żeby poradzić sobie z trudną sytuacją finansową. Jednak oczywiście nic nie jest niemożliwe. Są ludzie którzy wychodzą z ogromnych długów, oraz potrafią po tym przejściu stworzyć dla siebie nowe życie. Na pewno, nie jest to łatwa droga, ale na pewno warta do przejścia.