Internet w życiu Polaków ma duże znaczenie. Aż 90% z nich uważa, że dostęp do sieci czyni życie łatwiejszym.1 Coraz chętniej korzystamy z tej nowoczesnej technologii, załatwiając nawet sprawy urzędowe, a także pożyczając pieniądze. Rośnie liczba instytucji finansowych, w których dostępna jest pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń. Na czym polega takie finansowanie i gdzie jest dostępne?

Gdzie dostępna jest pożyczka na raty przez Internet bez zaświadczeń?

Internetowa pożyczka z możliwością spłaty w formie ratalnej, do udzielenia której pożyczkodawca nie wymaga aktualnego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, dostępna jest głównie w ofertach pozabankowych. Banki udzielają kredytów online bez aktualnego potwierdzenia zatrudnienia jedynie stałym klientom, którzy mają dobrą zdolność kredytową i stałe wpływy na konto. Firmy pożyczkowe decydują się na udzielenie finansowania podobnego do kredytu gotówkowego. To pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń, udzielana w 100% online.

Na jakiej podstawie jest przyznawana pożyczka na raty przez Internet bez zaświadczeń i bez BIK?

Kiedy pożyczkodawca nie wymaga od klienta zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach, zazwyczaj korzysta z innych sposobów na sprawdzenie jego sytuacji finansowej. Może:

 • zweryfikować dane poprzez konto osobiste,
 • sprawdzić historię rachunku bankowego w celu upewnienia się o wpływach wynagrodzenia od pracodawcy,
 • sprawdzać bazy dłużników.

Pożyczka ratalna przyznawana online to zobowiązanie o uproszczonych procedurach, dlatego przed jej przyznaniem może dojść do automatycznej weryfikacji klienta. Dane mogą zostać pobrane jedynie z wybranych rejestrów dłużników. Tam, gdzie proponowana jest pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń i bez BIK, wpisy w Biurze Informacji Kredytowej nie mają istotnego znaczenia dla decyzji pożyczkowej lub w ogóle nie podlegają kontroli. Firmy pożyczkowe akceptują zadłużenie. Jeśli jego wysokość umożliwia spłatę nowego zobowiązania, decydują się na udzielenie finansowania.

3 etapy wnioskowania o pożyczkę na raty przez internet bez zaświadczeń

Instytucje pozabankowe umożliwiają załatwienie wszelkich formalności przez internet. Z takiej możliwości można było skorzystać jeszcze przed pandemią. Wystarczy:

 1. Wypełnić wniosek o pożyczkę wraz z utworzeniem konta w serwisie pożyczkowym.
 2. Potwierdzić tożsamość poprzez przelew weryfikacyjny lub logowanie na konto osobiste.
 3. Zaakceptować ofertę i zawrzeć umowę.

Zwykle pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń przyznawana jest równie szybko, jak chwilówka. Proces weryfikacyjny wnioskodawcy odbywa się automatycznie.

Jakie dokumentów wymagają pożyczkodawcy?

Brak zaświadczenia dołączanego do wniosku pożyczkowego wiąże się z koniecznością zadeklarowania przez konsumenta faktu zatrudnienia i wysokości osiąganych dochodów. Takie oświadczenie stanowi zwykle część formularza elektronicznego. Od zainteresowanych uzyskaniem pożyczki wymagany jest przede wszystkim dowód osobisty. W razie ratalnego finansowania wysokokwotowego może być wymagane również dodatkowe zabezpieczenie. Wówczas dojdą dokumenty związane z jego ustanowieniem, np. dowód gwaranta czy akt własności nieruchomości.

Która pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń jest najlepsza?

Żeby porównać aktualne oferty pożyczkowe, najlepiej sprawdzić ranking pożyczek na raty. Jest to zestawienie uwzględniające różne propozycje sprawdzonych instytucji finansowych. Zawiera rzetelne informacje o dostępnej kwocie pożyczki, oprocentowaniu, a co najważniejsze, również odnośnik do wniosku. Dzięki temu można oszczędzić na czasie, zgłaszając się po dodatkową gotówkę. Przed wypełnieniem wniosku, warto przyjrzeć się szczegółom danej propozycji. Istotne jest przede wszystkim to:

 • ile można pożyczyć – nie każda oferta pożyczki będzie odpowiednia, gdyż obowiązują maksymalne kwoty, o które można wnioskować;
 • na ile rat można rozłożyć całkowitą kwotę do spłaty – pożyczkodawcy proponują okres kredytowania od 3 do 60 miesięcy,
 • jakie opłaty obowiązują – uwzględnia je wskaźnik RRSO, który należy sprawdzać, przyjmując ten sam okres i tę samą kwotę zobowiązania;
 • jakie promocje aktualnie obowiązują – w wielu firmach pożyczkowych można liczyć na ulgi, np. w postaci obniżonego oprocentowania, braku wybranych opłat.

Przed akceptacją oferty i podpisaniem umowy pożyczkowej warto poznać warunki, na jakich zostaną pożyczone pieniądze. Powinny one odpowiadać indywidualnej sytuacji finansowej klienta.

Pożyczka na raty bez zaświadczeń czy na zaświadczenie – co wybrać?

Oferty pożyczkodawców są różnorodne, przez co do wyboru są pożyczki ratalne z zaświadczeniem i bez tego dokumentu. Niewątpliwie pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń ma wiele zalet, a przede wszystkim:

 • pozwala oszczędzić czas i środki potrzebne do zorganizowania odpowiedniego dokumentu z zakładu pracy,
 • ogranicza ilość formalności,
 • zapewnia możliwość załatwienia formalności bez wychodzenia z domu.

Koszty pożyczkowe nie muszą zależeć od tego, czy do udzielenia finansowania potrzebne są dodatkowe dokumenty poza dowodem.

https://www.gov.pl/web/5g/internet-w-zyciu-polakow