kredyt na dowod

Wymogi dla kredytobiorców stawiane przez banki sprawiają, że wiele osób nie ma żadnych szans na otrzymanie kredytu. Jednak gama produktów finansowych i to zarówno bankowych, jak i pozabankowych jest na tyle szeroka, aby każdy mógł znaleźć ofertę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości spłaty. Kredyt na dowód osobisty to z pewnością doskonała alternatywa dla tych, którzy nie mają stałego zatrudnienia, dobrej historii kredytowej bądź odpowiedniej wysokości dochodów.

Skomplikowane procedury przyznawania kredytów tradycyjnych

Każdy, kto kiedykolwiek ubiegał się o kredyt w banku dobrze wie, ile czasu i nerwów zajmują wszelkie procedury. Weryfikacja złożonego wniosku zawsze przebiega etapowo i nigdy nie kończy się na jednej wizycie w placówce. Kluczowe jest dokładne prześwietlenie sytuacji materialnej i rodzinnej potencjalnego kredytobiorcy pod kątem jego zdolności kredytowej. Podstawowy dokument, jaki należy dostarczyć, to zaświadczenie o zatrudnieniu. W nim znajdują się informacje o rodzaju umowy, trybie pracy i okresie zatrudnienia.

Na tym jednak się nie kończy, ponieważ dodatkowo wymagane będzie zaświadczenie o dochodach, niekoniecznie otrzymywanych wyłącznie z tytułu umowy o pracę. Oczywiście w najbardziej optymalnej sytuacji są ci, którzy mają zawartą umowę na czas nieokreślony, a zarazem ich zarobki pozostają relatywnie wysokie w stosunku do wysokości ewentualnych rat kredytu.
Warto podkreślić, że w kontekście przyznania określonej kwoty tradycyjnego kredytu niezwykle ważna jest kwestia ryzyka kredytowego. Właśnie dlatego tak skrupulatnie sprawdzone zostają bazy zadłużeń. Szczególnie chodzi tutaj o Biuro Informacji Kredytowej (BIK), ale także Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) czy Biuro Informacji Gospodarczej (BIG).

Kredyt na dowód  bez zaświadczeń – minimum formalności i maksimum korzyści

W ostatnich latach pojawiło się sporo ciekawych propozycji dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, z nieregularnie otrzymywanymi dochodami, także z innych źródeł niż praca na umowę oraz osób bezrobotnych, mających nieciekawą historię kredytową bądź nawet zadłużonych. Jedną z takich ofert będzie właśnie kredyt na dowód bez zaświadczeń. Z tego rozwiązania korzystają często osoby które nie mają możliwości zaciągnięcia pożyczki prywatnej. Niewielka ilość wymogów do spełnienia sprawia, że to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów instytucji finansowych. Absolutnie konieczne jest wywiązanie się tylko z kilku poniższych warunków:

 • Trzeba być osobą pełnoletnią
  Każda instytucja finansowa funkcjonuje na podstawie własnego regulaminu, więc warto wcześniej sprawdzić, jaka jest dolna granica wiekowa. Czasami kredyty dla zadłużonych są udzielane wyłącznie tym, którzy ukończyli 21 lat, co tłumaczy się większą odpowiedzialnością takich osób oraz ich lepszymi perspektywami zawodowymi. Osoby pomiędzy 18. a 21. rokiem życia też mają szansę na pozytywną weryfikację wniosków kredytowych, ale muszą szukać kredytodawców skłonnych udzielić kredytu nieco młodszym klientom. Z kolei górna granica zazwyczaj waha się w przedziale 65-75 lat. Oczywiście konieczne jest też posiadanie aktualnego dowodu osobistego.
 • Trzeba mieć obywatelstwo polskie
  Niekiedy również będzie wymagany adres zamieszkania na terenie naszego kraju. Ma to swoje uzasadnienie w trudnościach z ewentualnym egzekwowaniem zobowiązań finansowych od nierzetelnych klientów przebywających na stałe za granicą.
 • Trzeba posiadać konto bankowe
  W zasadzie należy powiedzieć, że zazwyczaj istnieje taki wymóg. Jest to związane nie tylko z możliwością wygodnego przekazania kwoty kredytu klientowi, ale również z weryfikacją jego danych osobowych. Chodzi o dokonanie przelewu na konto kredytodawcy w symbolicznej kwocie wynoszącej 1 grosz.
  Warto podkreślić, że niektórzy kredytodawcy wychodzą naprzeciw rozmaitym oczekiwaniom potencjalnych kredytobiorców i umożliwiają wypłaty także poprzez czeki GIRO. W takim przypadku nie ma konieczności posiadania rachunku osobistego w banku.
 • Trzeba mieć telefon
  Droga telefoniczna jest jednym z podstawowych kanałów komunikacyjnych pomiędzy kredytodawcą a kredytobiorcą. Obecnie będzie to najczęściej telefon komórkowy. Niektóre firmy wymagają również skrzynki pocztowej e-mail w procesie wnioskowania oraz samej weryfikacji.
 • Trzeba dokładnie i zgodnie z prawdą wypełnić formularz rejestracyjny
  To wyjątkowo ważna kwestia. Lepiej dwa razy sprawdzić wpisane dane niż narażać się na negatywną weryfikację. Czasami wystarczy niewielki błąd w adresie bądź w numerze PESEL, aby stracić szansę na przyznanie kredytu na dowód.

Patrząc na listę wymagań, to naprawdę trudno się dziwić, że kredyty na dowód cieszą się tak dużą popularnością. Warunki są nie tylko nad wyraz atrakcyjne, ale jednocześnie bardzo elastyczne. Czasami wystarczy jedynie dowód osobisty oraz telefon komórkowy.

Kredyt na dowód – korzyści tego rozwiązania

Największym walorem jest z pewnością ograniczenie formalności, a przede wszystkim brak konieczności dostarczenia całego pliku dokumentów i zaświadczeń z miejsca pracy. To znacznie ułatwia, a zarazem przyspiesza całą procedurę weryfikacji wniosku o kredyt. Niekiedy wystarczy jedynie deklaracja o wysokości uzyskiwanych dochodów.
Elementem usprawniającym proces wnioskowania będzie również brak konieczności szukania placówki stacjonarnej. Nowoczesne i w pełni zautomatyzowane procesy udzielania kredytu na dowód przez internet zajmują zaledwie kilkanaście minut, a przelewy są realizowane natychmiast po akceptacji wniosku. W ten sposób oszczędza się czas i jest zapewniony wysoki poziom komfortu załatwiania całej sprawy. Nie ma nawet potrzeby deklarowania, na co zostaną przeznaczone pieniądze kredytu na dowód.
Co ważne, pozytywnie zweryfikowane mogą być nawet formularze tych osób, które nie mogą się wykazać wysokim scoringiem w bazie BIK albo mają negatywne wpisy w biurach informacji gospodarczej. To w dużym stopniu poszerza grono kredytobiorców.

Kredyt na dowód – ile można dostać?

Kwoty, jakie można uzyskać w ramach kredytu na dowód zależą od konkretnej instytucji finansowej, a także czasu kredytowania. Kredyty krótkoterminowe zawierane są maksymalnie na 60 dni. W takiej sytuacji kwota kredytu wynosi od 100 zł do 6 000 zł. W przypadku kredytów ratalnych kwota ta może wzrosnąć nawet do 25 000 zł, ale wtedy też okres spłaty zostaje wydłużony do 12 miesięcy.
Warto jednocześnie podkreślić, że istnieje także możliwość przedłużenia czasu spłaty kredytu, skrócenia czasu kredytowania poprzez wcześniejsze uregulowanie zadłużenia czy też odstąpienie od umowy w określonym czasie (zazwyczaj będzie to 14 dni).

Na co zwrócić uwagę?

Kredyty na dowód są doskonałym rozwiązaniem w przypadku utraty płynności finansowej dla tych osób, które cenią sobie czas, elastyczne warunki weryfikacji i komfort załatwiania. Jednocześnie trzeba pamiętać, że każde zadłużenie należy spłacić w terminie. Dlatego tak ważne jest realne spojrzenie na swój budżet domowy pod kątem zaciągnięcia nawet najmniejszego zobowiązania finansowego.