kredyt bez zaswiadczen

Przez długi czas wzięcie kredytu bez zaświadczeń było możliwe tylko w firmach pożyczkowych. Obecnie coraz więcej instytucji przychyla się do idei kredytu bez zaświadczeń ze względu na chęć ułatwienia procedury swoim klientom, jak i również konkurencyjność ofert podmiotów pozabankowych. Czym kredyt bez zaświadczeń jest łatwy do uzyskania? Co warto wiedzieć na jego temat? Komu przysługuje?

Kredytów bez zaświadczeń udzielają tylko niektóre firmy pożyczkowe

Kredyt bez zaświadczeń jest dostępny również w bankach – mimo, że do niedawna jego wzięcie było możliwe tylko w podmiotach pozabankowych. Jego otrzymanie nie jest jednak tak łatwe, jak mogłoby się pozornie wydawać. W czym tkwi problem? Po pierwsze – trzeba spełniać odpowiednie warunki. A po drugie – liczba banków, które udzielają tego typu kredyty jest ograniczona.

Otrzymanie kredytu jest znacznie trudniejsze niż wcześniej. Komisja Nadzoru Finansowego stawia coraz bardziej restrykcyjne zasady określania ryzyka kredytowego, a to powoduje, że „ręce” banków bardzo często są zwyczajnie związane. Banki zobowiązane są do coraz bardziej wnikliwego weryfikowania osób ubiegających się o kredyt, co sprawia, że liczba podmiotów, która oferuje kredyty bez zaświadczeń ciągle zmniejsza się.

Wraz z silnymi ograniczeniami w prawie pojawiły się również możliwości. Silna presja ze strony firm pożyczkowych i aktualna rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego – o możliwości uproszczenia procedury kredytowej – sprawiła, że niektóre banki postanowiły wprowadzić nowe rozwiązania w życie. Dla klientów banków oznacza to w praktyce, że mogą ubiegać się o wyższe sumy kredytów bez zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu.

Obustronne zaufanie – czyżby?

W firmach pożyczkowych, które dają możliwość zaciągnięcia kredytu bez zaświadczeń, stawia się na wzajemne – pomiędzy kredytobiorcą a pożyczkodawcą – zaufanie. Firma pokłada nadzieję, że dane, jakie kredytobiorca przedstawia we wniosku są zgodne z prawdą i rzeczywiście klient ma możliwość dokonywania regularnych spłat, a klient wierzy, że dane, jakie przedkłada w ramach umowy, będą wykorzystane tylko dla celów formalnych. Oczywiście rodzi to ryzyko nadużyć zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Firmy pożyczkowe mają możliwość zabezpieczenia się przed nieuczciwymi klientami, jednak czy i taką samą opcję ma pożyczkodawca? No właśnie niekoniecznie. Często pierwszą ofiarą, przy braniu kredytu, czy pożyczki w tego typu instytucji, jest nasze zaufanie. Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, powinniśmy zawsze dokładnie zapoznać się z jej treścią. Nawet jeśli pieniędzy potrzebujemy od razu i zależy nam na czasie. Tylko w taki sposób możemy uniknąć późniejszych nieprzyjemności i rozczarowań związanych z udzielonym nam kredytem.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, w której to o kredyt bez zaświadczeń ubiegamy się z banku. Na preferencyjne traktowanie mogą w tym przypadku liczyć oczywiście stali klienci banków – których wynagrodzenie jest przelewane na rachunek banku, w którym ubiegają się o kredyt. Jednak nawet ci klienci podmiotów finansowych, którzy nie są ich stałymi klientami mają do wyboru co najmniej kilka interesujących ofert.

Kredyt bez zaświadczeń w banku

Zaczniemy od oferty, jaką banki przedstawiają dla swoich nowych klientów. Najbardziej atrakcyjne propozycje umożliwiają nam zaciągnięcie nawet 200 000 zł kredytu w przystępnym oprocentowaniu. W przypadku niższych kwot bardzo często możemy liczyć również na obniżenie kosztów kredytowania. Aby otrzymać kredyt, konieczne jest pozyskiwanie wynagrodzenia w oparciu o umowę cywilnoprawną lub umowę o pracę. Niezbędne będzie również oświadczenie o dochodach – nie od pracodawcy, tylko nasze własne. Na podpisanie umowy w przypadku, gdy jest się nowym klientem mają szansę jedynie nieliczni – lub na niewielki kwoty. Jeśli chcemy otrzymać lepszą ofertę warto jest rozejrzeć się za aktualną ofertą banku, w którym już posiadamy konto.

Kredyt w banku, w którym mamy już rachunek możemy załatwić nawet w 15 minut. Bez wychodzenia z domu i całkowicie online. Bank dysponuje praktycznie wszystkimi niezbędnymi informacjami, jakimi potrzebuje do podjęcia decyzji kredytowej – mając wgląd do naszych przychodów, wydatków oraz ich źródeł. Aby otrzymać kredyt bez zaświadczeń w swoim banku, wystarczy złożyć wniosek kredytowy przez internetowy panel klienta i czekać na decyzję. Odpowiedź uzyskamy prawdopodobnie w ciągu kilkunastu minut. Dzięki skorzystaniu z oferty swojego banku możemy bardzo często liczyć również na niższe oprocentowanie, możliwość ustalenia terminów spłat, czy inne preferencyjne udogodnienia.

Bez zbędnych formalności – jak wygląda procedura?

Wzięcie kredytu bez zaświadczeń wymaga od nas poświęcenia jedynie chwili swojego czasu. Cała procedura z reguły będzie przebiegać drogą internetową. W zależności od tego, czy decydujemy się na ofertę firmy pożyczkowej, banku, w którym posiadamy lub nie posiadamy konta, możemy spodziewać się nieco innego procesu w kwestii ubiegania się pożyczkę. Jednak różnicę pomiędzy tymi odmiennymi podmiotami nie będą zbyt duże.

W każdym przypadku konieczne będzie wejście na stronę interesującej nas firmy/banku i po prostu złożenie wniosku kredytowego. We wniosku zostaniemy poproszeni o podanie informacji dotyczących wysokości swoich zarobków, wydatków, a także wysokości kwoty o jaką chcemy się ubiegać.

Decydując się na współpracę z firmą pożyczkową, zostaniemy poproszeni o przesłanie jednego grosza na wskazany przez firmę numer konta. Pozwoli to danemu podmiotowi zweryfikować prawdziwość naszych danych. Możemy zostać poproszeni o przesłanie wyciągu z rachunku.

Banki, w których nie mamy konta, prawdopodobnie będą chciały skontaktować się z nami przy pomocy konsultanta. Nie musimy jednak obawiać się długiego oczekiwania. Telefon zadzwoni maksymalnie 15 minut od wypełnienia wniosku (choć wiele podmiotów zastrzega sobie na tę akcję do 24 godzin).

Na zdecydowanie najprostszą procedurę mogą liczyć stali klienci banków. W ich przypadku nie będzie wymagane wysyłanie przelewów, rejestracja konta, czy też oczekiwanie na telefon. Wniosek o kredyt wypełniają z poziomu internetowego panelu klienta i po przekazaniu stosownych informacji jedynie oczekują na odpowiedź. Pieniądze mogą trafić na ich konto nawet w 15 minut od przesłania wniosku.

Kredyt bez zaświadczeń – czy to się opłaca?

Jeśli zależy nam na czasie i chcemy uporać się z całym procesem ubiegania się o pożyczkę w możliwie jak najprostszy sposób, to kredyt bez zaświadczeń jest doskonałą opcją, dzięki której potrzebne pieniądze otrzymamy szybko i bez wychodzenia z domu.